Üks kõige sügavamaid terapeutilisi rituaale lapse sünni järgse taastumise maailmas, on kookonhoolitsus ehk sulgemistseremoonia, mille juured on Mehhiko iidsetes traditsioonides.
See õrn, kuid unustamatult tähendusrikast hoolitsus pakub värskele emale heaolu, tervendust mitmel tasandil ja iseenda uuesti sündimise rituaalset pühitsemist.

Väliselt on tegu justkui ühe mõnusa spa-hoolitsuse paketiga, mis pakub külluslikku elamust kõikidele meeltele. Hoolitsus algab maitsva ajurveedaliku jõujoogiga. Edasi saab nautida aromaatseid ravimtaimeaurusid, tervendavat rituaalset taimedega vanni, kerget massaaži sooja aromaatse kehaõliga ning lõpuks nn kookonis uuenemist – traditsioonilisi kehasidumis- ja kokkutõmbamistehnikaid, mis taas-joondavad luustiku ja viivad kogu keha sügavasse lõdvestusseisundisse. Siiski pakub kookonhoolitsus sellest veelgi palju enam – suurt vaimset kosutust, enda taasleidmist uues eluetapis ja peenemate tasandite tervendust. Võiks öelda, et kookonhoolitsus omab lisaks ka Mehhiko iidset šamanistliku taustaga tervenduse jõudu.

Ettevalmistusi ja tegevusi, mis on kõik omamoodi pidulikud, hellitavad, tähendusrikkad ning häälestavad, on rohkelt ja tulemus on kahtlemata seda väärt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KKK kookonhoolitsuse kohta:

  • Kaua hoolitsuspakett kestab? Doula visiit kokonhoolitsuseks kestab kokku ca 4,5-6 tundi ja see aeg koosneb mitmest erinevast tegevusest (väestava vürtsitee keetmine, sünnituskogemusele koos tagasivaatamine ja vestlus doulaga ja soovi korral enda uue eluetapi jaoks taotluste tegemine, ravimtaimemandalate valmistamine ja nendest tõmmise keetmine, kehakuulamise teraapia, vanniteraapia (alternatiivine, nt kui vanni pole kodus, nn “vaginal steaming” – sügavalt meditatiivne ja teraapiline protseduur ravimtaimede aurudega duširuumis), kogu keha õlitamine sooja aromaatse õliga, mähkimine kookonisse ja füsioteraapilise mõjuga luustikku taasjoondavad sidumistehnikad, teadliki kookonist väljatuleku ehk n-ö “liblika” sünd.)
  • Kas ma saan last toita vahepeal? Jah, esimeses pooles saab ka last vahepeal toita, kasvõi kaks korda isegi, kuid viimased 2,5h oleks hea, kui leiate pisitibule hoidja.
  • Palju aega peab sünnitusest möödas olema? Traditsiooniliselt minimaalselt 9 päeva, kuid mina läbiviijana soovitaks, et möödas oleks isegi pigem 3-4 nädalat. Samas või olla sünnitusest möödas ka juba aastaid, kuid kui naine tunneb, et soovib tervendada sünnituskogemuse ja täielikult võtta vastu end uues eluetapis, siis on selleks õige aeg. 🙂
  • Mis see kõik maksab ja mida on vaja selleks veel? Kookonhoolitsuse tervikhind on minul 300€ koos töövahendite ja -materjalidega. (16 vürtsi joogi valmistamiseks, ravimtaimed, massaažiõlid, eeterlikud õlid, värsked lilleõied ja küünlad piduliku atmosfääri loomiseks, kookoni moodustamiseks linad ja sidumissallid, jne. Lisaks veel mõned vahendid ka naise enda poolt (hea, kui on endal olemas küünlaalused, mõned laiad voodilinad või tekikotid, mis võivad õliseks minna, nn kookoni moodustamiseks, veidi värskeid puuvilju või muud kergemat kosutust). Soovi korral saab naine aga ka ise rohkem ette valmistuda ja varuda nt vajalikud ravimtaimed, vürtsid, küünlad, värsked lilleõied jne ja sel juhul on kookonhoolitsuse tasu ka soodsam – 250€.
    Peale kookonhoolitsuse lõppu on hea, kui naine ei pea ise kiirustades süüa perele hakkama valmistama või muid asjatoimetusi kohe tegema hakkama, vaid saaks oma uuestisünni päeva pühitseda argimuredeta. Samuti on naised leidnud, et sel päeval pärast on oluline kanda väga õrna ja hõljuvat rõivastust, kuna keha naudib suurt vabadust ja kergendust. :)NB! Kookonhoolitsust saab osta ka kinkekaardina oma sõbrannale, sõsarale jne!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotod: Hanna Bender ja isiklik arhiiv
Kontakt:  anjani1008@gmail.com (doula Aale-Triinu)

“Igasugune hea, voorused, õnn ja meelerahu kasvavad välja armastusest. Armastus on kõigi vooruste ja ühtsuse saavutamiseks peetava ennastohverdava võitluse juur. Armastus ehk kõige ühtsuse tunnetamine kõikjalolevas õpetajas ja õpetajaga ning iseeneses, on korra, organiseerumise, ühinemise, tasakaalu ja rahu looja.”
Kriya Babaji