Töötuba või erasessioon emadele, kellel on lapse sünnist möödas minimaalselt paar nädalat kuni kasvõi aastaid – diastaasi ehk kõhu sirglihaste lahknevust vähendavate harjutuste ja manuaalteraapiaga ning vastava praktilise informatsiooniga.

TULE!

  • Kui Sulle tundub, et kõhupiirkond ei ole peale lapse sündi tagasi tõmmanud endiseks
  • Kui Sul on seljapiirkonna väsimus ja/või valulikkus
  • Kui Sul on vaagnapõhja piirkonnaga küsimusi
  • Kui hingamine on kuidagi pinnapealne ja vähem ühtlane, kui varasemalt oli
  • Kui tunned end psüühiliselt väga “laiali” olevat
  • Kui tahad head treeninguinfot rasedusjärgseks taastumiseks

Aeg ja koht: erasessiooni puhul on aeg ja koht kokkuleppel.
Jõrgmine töötuba toimub 
20. mail 2023!

Juhendab ja individuaalset diastaasi vähendavat manuaalteraapiat teeb: rasedate jooga ja sünnitusjärgse jooga õpetaja ja sünnitoetaja ehk doula Aale-Triinu Sonn
Erasessioonil osalemine: 40€/h (esmakohtumisel läheb aega 60-90 minutit, järgnevatel kohtumistel 30 minutit)
Teraapia töötoas osalustasu
 oleneb töötoa kestvusest ja läbitava materjali mahukusest.
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande –
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus “diastaas”.
Registreeru: anjani1008@gmail.com, tel 
5270569


TERAAPILISE TÖÖTOA SISU:

Teooria osa:
Mida tähendab raseduse ja sünnitusjärgse aja käigus tekkinud kõhu sirglihaste lahknevus ehk diastaas füsioloogiliselt ja kas/kuidas see mõjutab Sinu elu.
Miks ei soovitata kõhulihaste harjutusi peale sünnitust min 6 kuud ja diastaasi korral palju kauem – enamasti kuni selle püsimiseni. Mida veel tuleb vältida diastaasi korral?

Praktika osa:
Diastaasi vähendamiseks vajalikud eeltingimused ja ettevalmistavad tehnikad. Füsioloogiline hingamine. Harjutused diastaasi sulgemiseks raskusastmete kaupa.
Iga osaleja saab töötoa praktilise osana:
* kaasa kirjalikud materjalid harjutustega;
* individuaalse kõhu sirglihaste seisundi testimise;
* vajaduse korral (siis kui on diastaasiga tegu) sulgeva manuaalteraapia, mis põhineb Saksa ämmaemand ja füsioterapeut Angela Helleri meetodil. (Manuaalset sulgemisteraapiat saab sooritada kindla hingamistehnika ja süvalihaste täpse aktiveerimise järel, mida õpime töötoa esimeses pooles).

Minu käest on vahepeal küsitud, kas me praktiseerime joogat selles töötoas – vastuseks on “ei” – selles töötoas me ei tee üldse joogat. 🙂 Me ei tee ka tugevat sportlikku treenigut. Pigem õpime oma keha väga hästi tundma ja valdama ning rahulikult keskenduma õigetele lihastele, koos õige hingamisega. Samuti saavad osalejad endale lihtsa, kuid tõhusa treeningkava, mida kodus praktiseerida. Kõik harjutused teeme kohapeal ühe korra ka läbi.

♥ Beebidega emmedele – kui teie pisibeebi magab sel ajal, võib ta olla kaasas, kuid teil endal oleks mugavam kui keegi veedab beebiga sel ajal aega nt õues kärutades. Väikeste rinnalastega emadega arvestame, et nad saavad vajadusel ka veidi varem lahkuda, kui teised. Kui laps juba liigub ruumis ringi, siis parem oleks ta hoidjaga jätta selleks ajaks.

♥ NB! Kui sa ei saa liituda just sel päeval, saad sellegipoolest vajaliku individuaalse konsultatsiooni ning treeningkava kätte, lihtsalt lepi kokku aeg individuaalseks kohtumiseks!
Kontakt: anjani1008@gmail.com, 5270569

JUHENDAJA Aale-Triinu endast:
“Alustasin oma terviseteemalist teekonda 27 aastat tagasi, keskkooli ajal, joogatundidega. Huvi füüsilise keha parima toimimise vastu kasvas veelgi ülikooli ajal, mil tegelikult hoopis arhitektiks õppisin. Just kogemus joogast aga oli see, mis tegi minu esimese sünnituse ülimalt meeldivaks! Kui omandasin ise joogainstruktori kutse, siis jõudsin sealt küllalt kiiresti kohe ka lapseootel emade joogatundide juhendamise juurde. Peale teise lapse sündi hakkasin koos pojaga läbi viima ka ema&beebi jooga tunde. Kolmanda lapse sünni järel omandasin lisaks ka pere- ja sünnitoetaja ehk doula diplomi ning asusin ka igapäevaselt tööle doulana. Viimased aastad on just lapseootel ja lapsega naiste heaolu ja tervis olnud üks minu peamiseid fookuseid elus. Samuti sünnituste toetamine. 🙂
Tänaseks olen ühendanud kokku teadmised ning kogemused jooga-, füsioteraapia ja doulamaailmast. Muidugi ei saa ma mööda vaadata elu käigus õppimisest kolme lapse emana, mis on olnud suur õnn ja eriline väljakutse! On rõõm jagada teiega oma õpitut ja kogetut ja loodan, et saan ka reaalset abi ja toetust kõige sellega pakkuda!”

“Igasugune hea, voorused, õnn ja meelerahu kasvavad välja armastusest. Armastus on kõigi vooruste ja ühtsuse saavutamiseks peetava ennastohverdava võitluse juur. Armastus ehk kõige ühtsuse tunnetamine kõikjalolevas õpetajas ja õpetajaga ning iseeneses, on korra, organiseerumise, ühinemise, tasakaalu ja rahu looja.”
Kriya Babaji