Studio108


Sünnitusjärgne emade jooga koos beebidega

Me teame, kui tore oleks sagedamini ka iseenda jaoks midagi head teha, kuid lapse kõrvalt pole lihtne seda aega leida. Just seetõttu oleme teinud emadele sellise joogatreeningu, kuhu kõik lapsed on oodatud kaasa tulema! Need on tunnid, kuhu võite vabalt ka hilineda või hoopis varem lahkuda, kui teie laps seda vajab!


Juhendab:
Joogatreener, doula ja imetamisnõustaja Aale-Triinu Sonn
Kontakt: anjani1008@gmail.com, tel: 5270569, Juhendajast lähemalt siin.

Tunnid toimuvad:

 Esmaspäeviti 
10:15-11:15Mustamäel Pesapuu Pereklubis alates septembri lõpust
 Kolmapäeviti 
12:00-13:00Kadriorus
Miia-Milla-Manda Lastemuuseumis
alates 5. sept
 Neljapäeviti 
10:15-11:15Südalinnas, Rotermanni kvartalis, TAO Keskusesalates oktoobrist


     

Meie tundidest fotogaleriid saat vaadata siit: www.studio108.ee/ema-lapse-joogatunnid

VAATA MEIE TUNNIST KA NÄIDISVIDEOT OMA ARVUTIEKRAANIL:
http://www.perekool.ee/artiklid/beebipaevik-ema-ja-lapse-jooga/

 Avatud on ka meie infolehekülg FaceBookis: "Jooga lapseootel ja lapsega emadele":
www.facebook.com/jooga.emmedele

 

Mida teeme ema&beebi joogas?

Peale imelist kogemust – sünnitust – võtab taastumine vahel vähem, vahel rohkem aega. Kindlasti saame siin ise ka kaasa aidata, jätmata kõrvale seejuures pisitibu! Vastupidi - ka koos temaga on tore enda heaks midagi teha. Sünnitusest taastumiseks ja imetamise ajaks aitavad hästi kaasa ka joogaharjutused, mis hoiavad ka meele rahuliku, tervise tugeva ja elujõu vabalt voolamas! Mitmete tunnis kasutatavate tehnikate taustaks on kriya hatha jooga, kuid samavõrd teeme ka erinevaid joogateraapilisi ja lihtsalt füsioteraapilisi harjutusi ning muidugi mängime lapsega.                                              
 
                                                                           


EMMED teevad kasulikke jooga- ja hingamisharjutusi, põhifookusega sünnitusest taastumisel ja samas ka kergel
üldtreeningul. Trenni võib ema tulla tegelikult ka üksi, ilma lapseta!
BEEBID ja
MAIMIKUD (2-kuust kuni 1,5 aastani) armastavad enamasti emme kehaga kontaktis olla ja üheskoos teha pehmelt kiikuvaid joogaharjutusi, väiksemad ka lihtsalt lesida ema kõrval. Vabalt võib selle tunni ajal ka titat imetada -  on olemas isegi paar harjutust just selleks puhuks! :)
Roomavad või kõndivad lasped mängivad tunnis sagedasti juba omavahel, üksteise mänguasjad on ju nii põnevad! Samas kaasame neidki ikka oma mängulistesse joogaliikumistesse, kohe kui lapsel selleks huvi tekib.


BEEBILE KAASA: rätik või tekike ja paar mänguasja. Juba lisasööki saavale beebile ka juua kaasa.
EMMELE KAASA: mugavad riided.

 

          

 

 

 

 

 

                                                                 Fotod: Enlil Sonn
Üleval: Aale-Triinu (2017) 11-kuuse Eliasega
All: "Digifoto" (2014) Aale-Triinu 6-kuuse Gabrieliga

 

Tunnid Kadriorus algavad taas septembrist!

Koht: Miia-Milla-Manda muuseum Kadriorus (Koidula 21C)
Aeg: kolmapäeviti kl 12:00-13:00 (lastega 2-18 kuud)
Juhendaja: Aale-Triinu Sonn
Registreeruda on vajalik ette: anjani1008@gmail.com

Osalustasu: üksik kord 10€, 5 korra kaart 40€ (kehtib 3 kuud)
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande -
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "ema ja beebi jooga".

NB! Joogatunni pilet Kadriorus sisaldab automaatselt ka lastemuuseumi külastuse piletit (mis muidu maksab 3€) - seega on kõik suuremad lapsed oodatud peale või enne tundi mängima ka muuseumi mängutuppa
Kui beebil sattub uneaeg kohakuti treni ajaga, pole probleemi - otse meie Kadrioru trennitoa madalate akende all saab jätta lapse mugavalt tuduma nii, et ise näed teda kogu trenni aja.

Autoga / jala tulijaile:
KADRIORUS: Lapsevankri saad parkida kohe maja ette varikatuse alla - seal on ka põikpuu vankri lukustamiseks, 3 lukukomplekti olemas ka muuseumi poolt.
Autodele on 2 parkimiskohta meile vabad otse muuseumi tagaukse kõrval, mänguala aia sees. Suurem parkla (2h tasuta!) on aga ka ca 150 m kaugusel muuseumist (tenniseväljakute ja staadioni suunas). Teine, püsivalt tasuta parkla, on KUMU ees

Aale-Triinu endast:

"Rasedate joogatundide andmisega alustasin 2006 City Spa's. Sellest ajast olen regulaarselt juhendanud lapseootel joogat kuni tänaseni. Lapseootel seisund on minu meelest joogapraktikaks ideaalne - teadlikkus nii füüsilises kehas, kui kogu sisemaailmas toimuvast täiustub loomulikult ja looduslikult. Leian ka, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :) Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Olen just asutamas ka oma blogi Teadlik Ema, loodan peatselt seda Sulle tutvustada!"

Minu läbitud täiendõpped lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 2017 veebruar-aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus, koolitaja lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must. Läbitud teemad: Rehabilitatsiooni alused. Loote areng. Imiku anatoomia ja füsioloogia. Liigeste liikuvuse hindamine. Laste sensomotoorne areng. Lastemassaaži teoreetilised alused. Lastemassaaži praktiline teostus. Imiku ujutamise teoreetilised alused. Laste vanuses 1.-7. eluaastat testimine, massaaž ja võimlemine. Sagedamini esinevad lastehaigused.
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. Koolitajad Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar, koolitaja Dana Biechonski (SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid kuni lapse 1.eluaastani. Hingamistehnikad sügavaks lõdvestuseks/vaagnapõhja tõstmiseks/imetamise ajaks. Taastumisjooga asendid emale. Alaselg: kuidas kaitsa ja selle eest hoolitseda. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust.

 

* * *

VAHVAT JA KASULIKKU VAATAMIST:
Beebidel on esimese poolaasta jooksul oma häälitsuste keel ja nad ütlevad emale selgelt, kas nt on kõht tühi, ebamugavus kõhus või uni. Absoluutse kuulmisega ema Priscilla Dunstan avastas, et tema beebi 5 peamist vajaduspõhist häälitsust on samad ka kõigil teistel beebidel! Vaata näitlikku lühikest videoklippi siit
ja kogu Oprah ametlikku selleteemalist telešõud koos P. Dunstan'iga siit.