Studio108


Kriya hatha jooga suvelaager Raudojal

Augusti lõpus olete oodatud meie kriya hatha jooga laagrisse selle imelise ja sooja suve lõppu tähistama koos tervisliku taimetoidu, matka, sauna ja joogatundidega!

Aeg: 25-26 august (reede õhtust laupäeva õhtuni)
Koht: Kõrvemaal, Piibe maantee ääres, Soodla veehoidla juures, Raudojal - kunstnik Ave Nahkuri maalilises majas.
Joogatunde juhendab: Aale-Triinu Sonn
Osalustasu: 86€ (sisaldab majutust, sööki, joogatunde, matka ja saunaõhtut).

Märgi end osalema FaceBooki sündmuse lehel ja saa jooksvat infot mugavalt ja kiirelt meie joogalaagri kohta: www.facebook.com/events/211322292826075


Oled oodatud suve lõppu tähistama kriya hatha jooga laagris, mis toimub Raudojal, Ave Nahkuri unikaalses kunstipärases kodus. Selle põnevas ja looduskaunis kohas, koos rohkete joogaharjutuste, matka, sauna, tervisliku taimetoidu ja hea seltskonnaga anname selle aasta suvele täisväärtusliku lõpp-punkti! :)
Raudoja Kõrtsitalu asub Kõrvemaal, Piibe maantee ääres, Soodla veehoidla lähedal. Vaata asukohta ja pilte sellest ebatavalisest ja põnevast paigast siit:
raudoja.ee.

 

Laagri sisuline pool
Teeme vabastavaid venitusi kõikidele keha piirkondadele, treenime süvalihaseid, praktiseerime pranajaamasid ja lõdvestumist. Teeme läbi kriya hatha jooga põhiasendid koos variatsioonidega.


AJAKAVA:

Reede 24.08
18:00 saabumine oma transpordiga (võime ka autosid jagada)
18:30 - 20:00 joogatund (ilusa ilma korral õues)
20:00 õhtusöök ja saun ning muud ilu- ja terviseprotseduurid

Laupäev 25.08
8:00 - 9:00 hommikujooga
9:30 hommikusöök
11:00 - 13:00 matk looduses
13:30 lõunasöök ja vaba aeg
15:00 - 17:00 joogatund (ilusa ilma korral õues)
17:30 kerge õhtuoode
Pakkimine ja lahkumine.


Osalustasu: 86 € (sisaldab majutust, sööki, joogatunde, loodusmatka ja saunaõhtut). Kogu maja ja õu on meie päralt!

Kaasa:
Oma joogamatt!
Soovi korral ka ujumisriided - suur veehoidla on väga meeldiv ujumispaik!
Kätteratt / saunalina
Ööbimine on voodites, linad-tekid on kohapeal olemas.

 

 

Sügis 2018 - La Gomera palmisaarel 8-päevane joogaretriit JOOGA 8 ASTET

 

Juba teist korda valisime jooga süvenenumaks praktiseerimiseks Aafrika lähedal paikneva vulkaanilise palmisaare - La Gomera!

Miks kutsume teid just sinna?

 • Kliima on võrratult hea, tervist taastav ja ka novembri keskel veel ca 21 kraadi;
 • Ookean on La Gomera rannikul rahulik, ujumiseks sobiv ja täiesti soe;
 • Meid võõrustab vahva eestlanna Ave Nahkur oma unikaalses kunstniku käega kujundatud mugavas kohalikus maamajas (kunagine iidne mungaklooster), mille ümbruses on sobivaid joogapraktiseerimise kohti vabas õhus. Maja ise asub rannast 10 min autosõidu kaugusel;
 • Võrreldes Tenerifega on La Gomera saar palju rohelisem, igas mõttes ka rahulikum ja ka mitmete ülimalt väekate looduslike pühapaikadega (loe lähemalt La Gomerast ja UNESCO kaitse all olevast ürgmetsast vulkaanikraatri sees, kuhu me ka matkame!). Turismimelu saarel pea puudub;
 • Meie idee on pakkuda mõnusat, tervislikku ja taastavat puhkust, mis oleks samas ka arendav ning pikemas perspektiivis elu kvaliteeti tõstev. :)

Loe lähemalt väikesest ja erilisest saarest siin: www.studio108.ee/jooga-la-gomera
Vaata 2017 aasta joogareisi fotogaleriid: eelmise aasta reisi teise poole veetsime samuti La Gomeral.
 

Reisi aeg: 5.nov-12.nov 2018, 8 päeva La Gomeral kohapeal (lennu ajad lisanduvad vastavalt enda valitud lennugraafikule, arvestada võib reisiga kokku 8-10 päevaga).
Joogatunde juhendab: Aale-Triinu Sonn
Korraldusliku poole eest hoolitseb ja lennu- jm pileteid aitab leida: Greta Kaupmees
Majutab meid: Ave Nahkur
Kokkab puhast taimetoitu (soovijatele ka vegantoitu): Krista Noorkõiv
Registreerumine: grupp on küllalt väike, seega jagub kohti kiirematele, kirjuta: info@studio108.ee või otse Aale-Triinule anjani1008@gmail.com. Osaluse eeltingimuseks on varasem kriya hatha jooga tundides osalemine, uued huvilised saavad septembris-oktoobris veel tutvuda baastehnikatega meie kriya hatha jooga tundides!

Osalustasu:
490€ - sisaldab majutust La Gomeral, tervislikku taimetoitu 2xpäevas, joogatunde 2xpäevas, 3 matka saare kaunimatesse paikadesse, korraldust ja organiseerimist (sh individuaalset abi parimate lennu- ja praamipiletite leidmisel ja muudes küsimustes).

Hinnale lisanduvad isiklikud kohaletuleku piletid (lennuk, praamipilet, bussipilet).
Lennupiletite pakkumised Tenerifele algavad praegu 100-150 eurost 1 ots (ühe ümberistumisega lennud), mis tasuks kohe ära osta, kuniks neid on! Huvi korral registreeru info@studio108.ee või otse Aale-Triinule anjani1008@gmail.com ja võid olla kindel, et saad meie poolt väljaotsitud parimate lendude info kohe meilile!
Tagasilennu ostmisega nii kiire pole, seda on parim teha nt septembris alles.
Ka praamipileti ost Tenerifelt La Gomerale võib jääda oktoobrisse (täiskasvanule 64€ edasi-tagasi). Otselennud edasi-tagasi Tallinn-Tenerife on sel aastal kahjuks üle 600 euro.

 

Piltidel meie majaperenaine kunstnik Ave Nahkur La Gomeral.

 

Jooga retriidi sisupool:
See reis on teekond läbi jooga 8 astme (vastavalt Patanjali joogasuutratele) ja mõeldud kõigile, kes on osalenud kriya hatha jooga tundides. Joogapoolega tegeleme majutuskoha juures hommikul ja õhtul. Kogu lõuna ja pärastlõuna on aga vaba aeg, mil meie grupi liikmed saavad oma soovide järgi minna randa, lähedal asuvasse linnakesse või hoopis uurima ümberkaudset loodust.

Iga reisi päev on meie jaoks kui üks aste joogateel:

 1. YAMA'd (SOTSIAALNE TERVIS)
 2. NIYAMA'd (MORAALNE TERVIS)
 3. ASANA'd ehk JOOGA ASENDID (FÜÜSILINE TERVIS)
 4. PRANAYAMA'd - hingamise valdamise kunst (FÜÜSILINE ja PSÜÜHILINE TERVIS)
 5. PRATYAHARA - välistest meelelistest objektidest lahti laskmine (PSÜÜHILINE TERVIS)
 6. DHARANA - KESKENDUMINE (VAIMNE TERVIS)
 7. DHYANA - MEDITATSIOON (VAIMNE TERVIS)
 8. SAMADHI - ÜKSOLEMISE SEISUND (VAIMNE TERVIS)

Esimestel päevadel (5.-6. nov) uurime Yama'de (vägivallatus, tõesus jne) ja Niyama'de (tahtejõu rakendamine, eneseuurimine jne) toimet ja sügavust hatha jooga praktika käigus jooksvalt. Kuidas muudavad jooga baasprintsiibid harjutuste sooritamist?
Kolmandal retriidi jätkame joogaasendite tähtsaimate põhiprintsiipide uurimisega - asana on justnagu sõiduvahend muutunud seisundisse. Seal kus lõpeb pingutus ebavajalike asjade osas, algab edasiviiv joogakogemus. Kogeme füüsilise keha funktisoonide paranemist ja elujõu tervistavat vabastamist mitmete klassikaliste, nii dünaamiliste kui staatiliste, joogaharjutuste kaudu ja tõstame joogapraktikate kaudu immuunsüsteemi head toimisetaset.
Edasi liigume läbi teadliku hingamise võtete (panajaamade), mida saab kasutada ka igapäevaelus jooksvalt, õpime vabastama ka sügavaid pingeid nii füüsilisest kehast kui mõistuse valdadest ning jõudma seeläbi nii parema tervise kui ka üldise heaolutunde juurde.
Kasutame teadlikkust ja konsentratsiooni aina peenemate kehaaistingute eristamiseks ja sel teel abistava info saamiseks.
Reisi viimastel päevadel praktiseerime lihtsaid ent tõhusaid värskendavaid meditatsioone.
Õpime sügavalt lõdvestuma ja olema ilma midagi tegemata, isegi ilma mõtlemata, jäädes sealjuures selgeks ja ärkvele - nii haruldane oskus tänapäeva elus!
Reisi lõpuks oled mõnusas kontaktis enda keha ja meelega, oled puhanud ja taastanud oma tervist nii jooga, tervisliku toidu kui kohaliku taastava kliima abiga, koged end igas mõttes teadlikuma ja terviklikumana, valmis vastu astuma Eesti talvele. :)

Päevaplaan: Jooga ja toitlustus on hommikuti ja õhtuti majutuskoha juures. Iga päev kl 10:00-18:30 on  vaba aeg või soovijatele matkad saare looduskaunitesse kohtadesse (kose äärde, ürgmetsa, mägedesse).

Kaasa:
Mugavad liikumist võimaldavad riided ja oma joogamatt. Matkamiseks sobivad kinnised jalatsid ja õhuke päikest varjav peakate, rannariided, kasu võib olla taskulambist. :)
 

Registreeru 2018. aasta joogareisile:
Info@studio108.ee või kirjutades otse Aale-Triinule anjani1008@gmail.com.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lugemist - La Gomera

 


Studio108 joogareis ja ritriit 2018 aasta sügisesel toimub La Gomeral, kus majutume eestlannast kunstniku Ave Nahkuri meeliköitvas elamises, kogu turistimiljööst kaugel eemal. Saarel saame segamatult joogatada, matkata, iseendile tervisetoite valmistada ja looduskaunis kohas lihtsalt puhata.

Kanaari saartest üks väikseim, lummab La Gomera kõiki külastajaid oma mitmekesise ja kohati haruldase loodusega. See on paljude legendide, puutumatu looduse, traditsioonilise toidu ja imeliste,
vanu kombeid jälgivate elanikega saar. Vulkaaniline päritolu avaldub siin eriti selgelt järskude kuristike,
sügavate orgude ja gigantsete kivimoodustiste näol. Näeme lopsakat loodust, vanu terrasspõlde, palmisalusid ja väikseid mägikülasid. Saare keskosas on vulkaani kraatri sisemuses,
salapärane ja maagiline UNESCO kaitse all olev Garajonay Rahvuspark. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat looduslikku vara – laurissilva metsa. Saame teha jalutuskäigu dinosauruste ajast pärinevas igihaljas metsas. La Laguna Grande on rahvuspargi süda.
Saare mitteametlik kaitsepühak on Christoph Kolumbus, kuna just sellel saarel peatus ta kolm korda, et varustada oma laevastikku toidu ja mageda veega oma ajaloolistel ekspeditsioonidel.

 

 

Saare keskosas on vulkaani kraatri sisemuses,
salapärane ja maagiline UNESCO kaitse all olev Garajonay
Rahvuspark. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat
looduslikku vara – laurissilva metsa.