Studio108


Lapseootel emadele: kokkuvõtlikud pühapäevased töötoad sügis 2018

AJAGRAAFIK: 14., 21. ja 28. oktoobril, pühapäevadel kl 14:15-17:00
ASUKOHT:
Tallinna südalinnas,
Rotermani kvartalis, Tao Keskuses
EELREGISTREERIMINE: saada kiri osalussooviga anjani1008(@)gmail.com

OSALUSTASUD: Ühe töötoa osaluspanus 25€; "Isad sünnitustoas" kahekesi tulles kokku 35€.
NB! Koha grupis tagab ettemaks 5€. (Osalusest loobumise korral hiljem, kui 3 päeva enne töötoa algust, on ettemaks tagastamatu). Tasuda saab, tehes ülekande – A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus: "lapseootel" ja kuupäev, millise töötoa eest tasud ettemaksu. Aitäh!
KAASA VÕTTA: vaid mugavad liikumist võimaldavad riided, kõik muu vajalik on kohapeal olemas!

 

 

 

 

 

 

 

 

 14.oktoober kl 14:15-17:00. Lapseootuse töötuba: toetavad kehalised harjutused ja doula-teadmised kogu raseduse ajaks. Ettevalmistus parimaks sünnituseks.
Juhendab: rasedate jooga õpetaja ja sünnitoetaja ehk doula Aale-Triinu Sonn
Toimumiskoht:
Tallinna südalinnas, Rotermani kvartalis, Tao Keskuses
Nii praktikat kui teooriat sisaldav ülevaatlik töötuba kõigiks kolmeks trimestriks ja sünnituseks ettevalmistumiseks.
Töötoa osalustasu: 25€ (sellest 5€ ettemaksuna).

Ajakava:
14:15-15:30 Loeng, küsimused-vastused: tähtsamad füüsilise heaolu, üldise tervise- ja toitumise teemad raseduse ajal, abistavad nipid (arvestame ka aega osalejate endi kohapeal esitatud küsimustele ja soovitud lisateemadele). Doulade soovitused sünnitusplaani koostamiseks. Mida kasulikku võib veel vaja minna sünnituse ajal ja tasub kaasa võtta sünnitusmajja. Aeg vahetult peale sünnitust. Kes ja kuidas võivad olla abiks sünnitusel ja vahetult peale seda. Osalejad saavad kaasa ka loengumaterjalid.
15:30-15:45 Teepaus.
15:45-17:00 Praktilised harjutused: toetavad ja tugevdavad jooga harjutused kõigiks kolmeks trimestriks, parim hingamine sulle ja kõhubeebile, lõdvestusvõimalused, lihtsa tasakaalustava meditatsiooni õpe. Vahetult sünnituse eel ja alguses abistavad (jooga)asendid, hingamised, visualisatsioonid, afirmatsioonid, meditatsioonid. Mida joogast saab kasutada iga sünnituse ajal?21.oktoober kl 14:15-17:00 Isad sünnitustoas. Kuidas sünnitajat toetada?

OSALEDA VÕIB NII ÜKSI, KUI  KOOS MEHEGA/TUGIISIKUGA!
Juhendab:
pikaaegse kogemusega doula-sünnitoetaja Riinu Verlin.
Toimumiskoht: Tallinna südalinnas, Rotermani kvartalis, Tao Keskuses
Töötoa osalustasu:
üksi tulles 25€ (sellest 5€ ettemaks).
Koos kaaslasega kahekesi tulles on osalustasu teile kokku 35€ (sellest 5€ ettemaksuna).

Tänapäeval on isa osalemine oma lapse sünnil oodatav ja tavaline.
Siiski jääb paljudele tulevastele isadele hämaraks, mida isalt sünnitustoas oodatakse? Tihtipeale ei oska sellele vastata naine isegi. :) Töötoas tahamegi vastust otsida paljude isade küsimusele eelseisva suursündmuse ees: "Mida ma seal teen?" Kuidas saab isa oma naist sünniprotsessis toetada ja aidata? Mida teha ja kuidas olla ja mida kindlasti mitte teha?

Kava:
Algus 14:15
Loengu osa:
Arutame läbi sünniprotsessi ja sünnitusel ette tulevad karid, naiste ootused oma turvaisikule ja meeste võimalused sünnitustoas end mugavalt ja kohalolevana tunda. Räägime ka läbi, kuidas leida ennast hetkel kui beebi sünnib ja kuidas toetada ema peale sünnitust?
Teepaus kl 15:45-16:00
Praktiline osa:
teeme läbi pingeid leevendavad massaazivõtted ja valutustamispunktid ja proovime võimalikke loomulikke sünnitusasendeid, milles tugiisik saab naist aidata.
Lõpp 17:0028.oktoober kl 14:15-17:00 Töötuba parimaks sünnitusjärgseks taastumiseks.
Juhendab: rasedate jooga ja sünnitusjärgse jooga õpetaja ja sünnitoetaja ehk doula Aale-Triinu Sonn
Toimumiskoht:
Tallinna südalinnas, Rotermani kvartalis, Tao Keskuses
Töötoa osalustasu:
25€ (sellest 5€ ettemaksuna).

OSALEDA VÕIB KA KOOS BEEBIGA!

Ajakava:
Algus 14:15
Teooria osa:
Mis toimub meiega peale sünnitust? Kuidas aidata iseend sellel suurte muutuste perioodil kõikidel erinevatel tasanditel? Füüsiline ja emotsionaalne taastumine, mitmed erinevad terviseküsimused, uue ilmakodaniku vajadused ja rõõmud. Toitumine sünnitusest taastumise ja imetamise ajal.
Praktiline osa: Millal üldse ja milliseid harjutusi võiks peale sünnitust teha. Mis on diastaas ja miks ei soovitata kõhulihaste harjutusi peale sünnitust min 6 kuud. Miks on süvalihased meile nii olulised ja kuidas neid treenitakse. Hingamistehnikaid nii tasakaalustumiseks kui elujõu suurendamiseks igapäevaselt.
Paus: töötoa keskel, vastavalt vajadusele ca 15 min.
Lõpp 17:00

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Juhendajad ja koolitajad:

Aale-Triinu Sonn (rasedate jooga õpetaja aastast 2006, sünnitusjärgse jooga õpetaja aastast 2014 ja doula ehk pere- ja sünnitoetaja aastast 2018. Kolme lapse ema)

 

 

 

 

 

 

 

 

 Riinu Verlin (doula ehk pere- ja sünnitoetaja aastast 2006 ja
suure kogemusega imetamisnõustaja. Kümne lapse ema :))