Studio108


Joogatunnid lapseootel emadele Tallinnas

SAALITUNNID ALGAVAD 2. SEPTEMBRIST!

Koht ja aeg: Kadriorus, Gaia Kooli 3. korruse suures saalis, neljapäeviti kl 17:00. (Uksed avanevad kl 16:45)
Broneeri endale saalikoht kirjutades: anjani1008@gmail.com
Tundide edastamine ONLINE ja ka järelvaatamisega samuti jätkub!


 

 

 

 

 Armas beebiootaja,
Oled teretulnud liituma rasedusaegse joogatreeningu ja sünnituseks ettevalmistavate tundidega!

Lapseootel emade joogatunde viib läbi Studio108 juhendaja:
Aale-Triinu Sonn (lapseootel jooga ja ema&beebi jooga juhendaja, doula ehk pere- ja sünnitoetaja, imetamisnõustaja, kriya hatha jooga juhendaja). Pikema tutvustuse leiad allpool.
Lisaks grupitundidele võib Aale-Triinuga kokku leppida ka eratunde, doula-konsultatsioone ja sünnituseks ettevalmistavaid individuaal-sessioone (loe lähemalt: www.studio108.ee/doula)

TUNNID TOIMUVAD NII JOOGASAALIS, ONLINE OTSEÜLEKANDENA KUI KA JÄRELVAATAMISE VÕIMALUSEGA!

Osalema on oodatud kõik lapseootel naised alates 1. trimestrist kuni sünnituseni välja. :)

RIIKLIKEST PIIRANGUTEST: Osaleme tervena, järgime hügieeni nõudeid ja avaras hea ventilatsiooniga saalis saame ka distantsi hoida. 🙂 (Kohapeal on vajadusel olemas ka süljetesti tegemise võimalus, mis osalejale lisab 1€ piletile.)

Kasutame rakendust Zoom.
Online tundi pääseb lingist, mille saad peale oma liitusmissoovi edastamist ja tunni eest tasumist. Kui sa pole varem oma seadmes kasutanud ZOOM rakendust, tuleb see esmalt laadida seadmesse, selle kohta leiad vajalikud juhised siit: http://www.studio108.ee/zoom_rakenduse_allalaadimine

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto: pxhere.comGRUPITUNNID KADRIORUS ja ONLINE:

AEG:
neljapäeviti kl 17:00-18:00
KOHT: Tallinn, Kadriorg, Weizenbergi 20/1, Gaia Kooli 3. korruse saalis. / Online tundi pääseb lingist, mille saad peale oma liitusmissoovi edastamist ja tunni eest tasumist. Tunde saab ka järele vaadata.
REGISTREERU: anjani1008@gmail.com (Aale-Triinu Sonn)


OSALUSTASU:

Üksiktunni tasu 12€, kuupilet 45€ (4-5 tundi, olenevalt, mitu tundi sellessse kalendrikuusse satub).
Ülekande saab teha: A-T Disain OÜ, LHV a/a EE367700771006616468. Selgitus "Lapseootel jooga" ja soovitud joogatunni kuupäev. Pilet on olemas ka SportID ehk uue nimetusega Stebby keskkonnas, otsingusse pannes Studio108. Ostes pileti SportID kaudu, palun saada juhendajale kindlasti ka oma voucheri nr. Kohapeal saab tasuda ka sularahas.


Kohaletuleku info Kadrioru joogatundi


 

 

 

 

 

 

 Otse Kadrioru trammi lõpp-peatuses (Weizenberigi ja Poska tn nurgal) asub trammi ootepaviljoni taga ümar kangialune, millest hoovi sisenedes näed suurt hele roosakat tooni 3-korruselist kivimaja. Sisene peauksest. Meie joogaruum asub 3.korruse saalis.
Joogamatid, -pleedid  ja -padjad on kohapeal olemas, kaasa võtta vaid mugavad liikumist võimaldavad joogariided. Riietuda saab saali kõrval toas.
Parkimine:
2,5h parkimist tasuta ca 200m kaugusel asuvas Kadrioru. Staadioni ja tenniseväljakute vahelises suures parklas (Roheline aas tn lõpus). Samuti KUMU parkla on täiesti
tasuta. Weizenbergi tänaval on parkimine aga kesklinna
tariifi järgi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mida teeme lapseootel joogatunnis?

Lapse ootamise kuud on elus väga eriline ja imeline aeg. Nagu iseenesest on tekkinud Sinu ellu ikka rohkem ja rohkem hetki, mil pilgu endasse heidad ja oma sisemaailmaga sügavama ja tasakaalukama kontakti leiad. Tekib ka parem äratundmine, mida su keha vajab, et olla terve ja mida vajab su hing, et olla õnnelik. Kindlasti tekib palju uusi küsimusi ja soov teada rohkem, et tunda end paremini ema rollis. Kõigiks kolmeks trimestriks annavad sulle rohkelt nii häid teadmisi, tasakaalukat treeningut kui ka meeldivat lõõgastust ka just lapseootel emadele mõeldud joogatunnid.


  • Tunni alguses võtame ca 10-20 minutit aega erinevateks asjakohasteks teemadeks, mil saad ka esitada enda jaoks olulisi küsimusi ja/või soove. Samuti võid oma küsimused ja soovid saata e-kirja teel enne tundi juhendajale;
  • Igal tunnil teeme soojenduseks masserivaid ja rahulikke, füsioteraapilise suunaga harjutusi, mis vabastavad kogunenud pingeid nii selja kui ka ristluu piirkonnast ja kogu ülejäänud kehast;
  • Praktiseerime liikumisi ja asendeid, mis toetavad vaagnapiirkonna avardumisprotsessi ja sobivad kasutada ka sünnituse käigus;
  • Teeme tähtsamaid liigeseid korrashoidvad ning verevarustust ja ainevahetust parandavad harjutused jalgadele ja kätele;
  • Tähtis osa tunnist on tasakaalus hingamisel ja ka oskusel pingeid lihtsalt kehast „välja hingata“. Õpime ka sünnitusel vajalikke hingamisvõtteid;
  • Eraldi õpime, kuidas teadlikult lõdvestada lihaseid, eriti aga just vaagnapõhja lihaseid – võib väga kasulikuks osutuda nii sünnitusel kui ka hiljem taastusmisperioodil;
  • Teeme kuutervituse joogaseeriat, mis on loodud just naistele praktiseerimiseks, samuti erinevaid rahulikke päikesetervitusi;
  • Lõõgastavad, samas ka tugevdavad joogaharjutused koos õige hingamisega on Sulle heaks toeks kogu 9 kuu jooksul ning tundide käigus tekkinud sügavam kontakt oma kehaga on asendamatuks ettevalmistuseks sünnitusele;
  • Lisaks kuuled igal tunnil ka pisut nõu ja praktilisi soovitusi õppinud doulalt (pere- ja sünnitoetajalt), mis aitab sul eriti hästi valmistuda lapse sünniks ja ka selle järgseks taastumise perioodiks.NB! Avatud on ka meie teemakohane infolehekülg FaceBookis "Lapseootel ja lapsega emadele. Jooga- ja doulainfo":
www.facebook.com/teadlik.ema
Sellelt lehel leiad harjutuste pilte ja kirjeldusi, jooksvat infot tundide ja erinevate sündmuste kohta, infot emadele tervisliku elustiili vallas, pisut ka pereteemalist meelelahutust, jne.


Lapseootuse ajaks videoformaadis tunnid iseseisvalt kodus praktiseerimiseks

 

Oled teretulnud ostma personaalse juurdepääsu lingi erinevate teemadega tundidele!

SISSEPÄÄSUPILET VIDEOTUNDI - 12€ (tunnid on kestvusega 60-75 min)
Kirjuta oma soovist osta videotund Aale-Triinu'le: anjani1008@gmail.com.
Tasuda saab kas pangaülekandega (Saaja: A-T Disain OÜ, LHV a/a EE367700771006616468. Selgitus: "Lapseootuse videotund" ja tellitava videotunni toimumiskuupäev) või ka Stebby ehk vana nimega SportID kaudu, pannes otsingusse Studio108. Ostes pileti Stebbyst, palun saada mulle e-mailiga pileti number, siis saan selle omaltpoolt kinnitada. (e-mail: anjani1008@gmail.com).

VIDEOTUNNI JAOKS ETTEVALMISTUS:
Varu valmis joogamatt, pleed, istepadi.  Võid tunni alguses süüdata küünla, et luua meeleolu ja paremat keskendumist. Kasu võib olla ka märkmikust-pliiatsist ja soovi korral veeklaasist. Pane selga mugavad riided.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 TELLI ENDALE VALMIS VIDEOTUND JÄRGMISTEL TEEMADEL (ajaliselt uuemad tunnid on eespool)


3. TRIMESTRIKS:
3-OSALINE VIDEOKURSUS "SÜNNITUSEKS VALMIS", ostes korraga 3 osa, on hind kokku 30€.
1. OSA: 2.06.21 - Teatavasti võivad sünnitused olla väga erinevad. Üks oluline moment nt on vaagnapiirkonna avardumise toetamine ja kogunenud pingetest vabastamine - just seda kaudu saame aidata omaltpool kaasa kõhubeebi mugavaimaks ja parimaks asendiks oma emme kõhus. Teeme tunnis läbi mitu füsioteraapilist harjutust, mis sobivad kõige enam toetama Sind kolmandal trimestril alates 28. rasedusnädalast ja ka siis kui tähtaeg läheneb ja mida saab ise teha sünnituse loomulikku ja õigeaegse alguse heaks.
2. OSA: 9.06.21 - Sünnituse etapid ja kogu protsessi füsioloogia. Teeme praktiliselt läbi erinevaid sünnitusasendeid ja hingamise viise. Millal mida on hea kasutada? Miks? Mis vahendeid leidub meie haiglate sünnitustubade juures ja kuidas neid saab kasutada. Mida võiks valmis varuda koju / haiglasünnituse puhul kaasa võtta?
3. OSA: 16.06.21
Mida pakkida kaasa sünnitusmaja kotti? Doulade nipid. Sünnitusplaanist. Sünnituse lõpuosa eripärad, anatoomilised ja psühholoogilised. Mis asendid ja hingamistehnikad aitavad, et väljutusperiood kulgeks loomulikult ja nii lihtsalt kui võimalik. Kuidas on tõhus teha häält. Vettesünnitusest. Platsentast. Beebi elu esimestest tundidest. Pisut ka värske emme taastumisest.

3. TRIMESTRIKS ja ka PEALE LAPSE SÜNDI:
2-osaline sari - kuidas valmistuda lapse sünni järgseks ajaks?

, ostes korraga 2 osa, on hind kokku 20€.
1. OSA: 30.06.21
Lapse sünni järgsed esimesed päevad, nädalad ja kuud. Ergonoomilised puhke- ja imetamisasendid, mis ei tekitaks sundasenditele omaseid ebamugavusi. Õige liikumismustri ja rühi olulisus, teeme praktikas läbi. Esimesed taastavad treeningharjutused, hingamisele ja vaagnapõhjale.
Mida tuleb vältida? Mis on diastaas ja miks see võib olla tekkinud. Kõhu salliga toetamisest - kõige lihtsam traditsiooniline viis, mida igaüks lihtsasti kaasa teha saab.
2. OSA: 7.07.21
Lapse sünni järgsed esimesed päevad, nädalad ja kuud. Kuidas Sa end päriselt tunned?
Mida kõik naised vajavad ja millele tuleks juba raseduse ajal tähelepanu pöörata ning valmistuda.
Toitumisest. Jõujook. Ravimtaimed. Sünnitusjärgsetest hoolitsustest, mida Eestis ka paljud doulad pakuvad. Hilisemad põhjalikumad kõhusidumistehnikad - Bengkungi näitel.
Kõige esimene oluline taastumise harjutus ja veidi hilisem - nt 2-4 nädala pärast!

2.-3. TRIMESTRIKS:
14.04.21 - SABAKONDI MUGAVUS / EBAMUGAVUS
1) Venitused, mis võivad vabastada sabakondi ümbruse ebamugavusi, pakkuda leevendust vaagna siseste pingete korral. Ka keha ühel poolel asuvatele pingetele.
2) Hingamisest sünnituse ajal, praktiseerime ka presside aegset hingamist!

1.-3. TRIMESTRIKS:
31.03.21 - KUIDAS KEHA JÄRELE ANNAB - õigest venitusest ja hingamisest.
1) Relaksiini hormooni toime kehas raseduse ja sünnituse ajal;
2) Hingamise jälgimise oskus;
3) Heliline väljahingamine pingutuse ajal, kuidas harjutada ja kuidas kasutada sünnituse ajal;
4) Selg vabaks 6 suunas;
5) Istuv päikesetervitus - 2 varianti;
6) Selja lõdvestus ja teraapiline harjutus;
7) Miks eelistada vasakul küljel lõdvestumist.

1.-3. TRIMESTRIKS: 10.03.21 - STRESSIST VABAKS!  ❤ ❤ ❤
See tund on tervenisti pühendatud enda stressist vabastamisele. Harjutused läbi tehes tunned end täiesti lõõgastunult ja puhanuna!
Tunni alguses kasutame ka heli, omaenda häält. Vabastame oma hingamise kolmes suunas.
Soojenduseks pingetest vabastavad harjutused õlgadele ja puusadele. Põhitehnikana kogeme sügava lõõgastuse asendit, mida joogateraapias kasutatakse nii üldiseks kergenduseks, sügavaks puhkuseks kui ka oma ööune kvaliteedi parandamiseks. Ja kasutatakse isegi depressiooniravi osana, sest asendil on head mõjud ka meie õnnehormoonide tekitamisele. Tunni lõpetame oma kohalolu teadvustamise harjutuse ja iseendana olemisega.

10.02.21 - DIASTAASI ENNETAMINE (ja/või selle laienemise ennetamine lapseootuse ajal).
Teooria 15 min: Millal diastaas ehk kõhu sirglihaste lahknevus võib tekkida? Kuidas raseduse ajal ennetada diastaasi teket või laienemist?
Praktika 60 min: Harjutused, mis tugevdavad süvalihaseid toetamaks loomulikul viisil kasvavat kõhtu, justnagu bandaaž seda teeks.
Tunni lõpus veel küsimusi-vastuseid 10 minutit: sünnitusjärgsest taastumisest, millal mis harjutustega alustada (sh ka plaanilise keisrilõike kohta), hemorroididest, juttu tuleb lühidalt sellest, mis on nn vaginal steaming, kõhusidumine, diastaasi manuaalse sulgemise tehnikad ja kuidas end vajadusel toetada.

1.-3. TRIMESTRIKS:
03.03.21 - LIIGESTE KORRASHOID JA TOETUS RASEDUSE AJAL JA SÜNNITUSJÄRGSELT.
Teooria 7 min - Toidud ja toidulisandid mis toetavad liigeste tervenemist. (Sealjuures lisaks videole ka pilte ja retsept!) Randmetele ja pahkluudele elastsed venivad kaitsmed ja soojendajad. Liigeste joondumine. Praktilised harjutused 1h 15 min -
Koormusvabad liigeste terviseharjutused, soendus ja massaaž; Liigeste parimad korrashoiutehnikad igasse päeva: pehme väristamine ehk kallerdamine ja koormusvabad kõlkumisvariandid; Harkkükk - rasedate jooga üks põhiasenditest, aga mida teha siin pahkluude ja kandadega? Ergonoomilised koormusharjutused koos kõhu süvalihaste õige kaasamisega; Vaagnapõhjalihaste kaasamine tõusmisel.

SELJATUNNID 1.-3. TRIMESTRIKS:
24.03.21 ALASELJA EEST HOOLITSEMISE TUND
Häälestus; Kõhuhingamine; Lihtne kiire enesemassaaži tehnika; Ergonoomiline püstitõusmise viis; Seisuasendi ergonoomika; Vabastavad puusaringid; Vabastav pöörlemine seljale; Jooga pehme "kiropraktiku sari": kassiasend + tiigriasend + allavaatava koera asend; Istuv päikesetervitus; Seljateraapilised tehnikad kodus kasutamiseks; Lõpulõdvestus.
13.01.21 - SELJA- ja TURJAPINGETE VABASTAMINE.
6 suunas vabastamine. Turjapingete vabastamine. Liblika asend puusade vabastamiseks. Tähtsamate liigeste korrashoiuks lihtsad ja tõhusad tehnikad. Kassiasendis lülisamba voolavalt vaba liikumine, alaselja vabastamine, ka emotsionaalsetest blokeeringutest vabastamine. Allavaatava koera asend. Puhkeasend peaaegu nagu kõhuli :). Istuv päikesetervituse seeria, mis koosneb selja korrashoiuks vajalikest baasharjutustest. Külili lõpulõdvestus.
5.11.20 ALASELJA TERVISHOID IGAPÄEVASELT. SOBIB KÕIGILE.
Mis põhjustab ja kuidas ennetada seljahädasid, mis raseduse ajal või järel tekkida võivad.
Harjutused tunnis on lihtsad ja üldised: Selja 6-suunda, mida on hea vabastada iga päev pehmete venistustega + selja tervise baasharjutused ja jooga "kiropraktiku" sari. Istuva päikesetervituse seeria - hea tervikkompleks igapäevaseks praktiseerimiseks.

1.10.20 KUI SELG VÄSIB KERGESTI, ON SAGELI VALULIK või TUNNED EBAMUGAVUSI. (sobib hästi ka peale sünnitust. Tund annab selja ABC teadmised ja on harjutused sooritatavad ka nõrga selja korral!)
Kuidas teadlikult toetada oma selga, eriti alaselga - meditatsioon lülisamba paremaks teadvustamiseks, harjutused süvalihaste tugevdamiseks, koduseks praktiseerimiseks.

Esimesed 20 minutit tunnist - selgitus füsiloogia ja anatoomia toimimise baasil ja mitu praktilist nõuannet nii ennetamiseks kui ka juba tekkinud probleemide leevendamiseks. Järgneb koos hingamisega dünaamiline meditatsioon selja paremaks teadvustamiseks. Tunni teine pool 30 minutit teeme spetsiifilisemaid harjutusi seljapingete ja valulikkuse leevendamiseks, keha paremaks sümmeetriaks, süvalihaste oluliseks tugevdamiseks. Harjutused on loomult rahulikud ja lihtsad.


1.-3. TRIMESTRIKS:
14.01.21 - HEA UNI RASEDUSE AJAL ja ka rasedusjärgselt.
Oskus lõõgastuda, eriti õhtuti nii, et uni tuleks kergelt ja oleks sügav. Õpime ära spetsiaalsed harjutused joogateraapiast, mis toetavad sügavat und. Kogeme, kuidas toimib "pea mõtetest tühjaks" režiim koos spetsiaalselt uinumist võimaldava hingamisviisiga.

3. TRIMESTRIKS:
06
.01.2021 LOOMULIKU SÜNNITUSE ETTEVALMISTUS JA LÄBIMÄNG.
Millised asendid ja hingamisviisid mõjutavad meid kõige enam ja kuidas? Millised abivahendid on sünnitustubades meile kasutamiseks olemas ja kuidas neid kasutada saab. See tund on tutvumiseks ja mugava otsesissepääsu ostmiseks väljas siin: https://fienta.com/et/synnituseks-valmis

1.-3. TRIMESTRIKS:
3.12.20 RAUATASEME LANGUSE ENNETAMISEST. ÜLDISE ENERGIATASEME TÕSTMINE.

Videos sisalduvad lingid ja viited ning inspireerivaid pilte nii toitumise maailmast (sh ka loodusravi retsept raua-smuutiks) kui ka apteekides saadaolevatest looduslikest ja tõhusatest kaupadest.
Praktika osas: energiataseme tõstmine ja elujõu vabastamine läbi harjutuste. Alustame igapäeva-stressi maandamisega ja jätkame üldise energiataseme tõstmisega. Kasutame erinevaid joogatehnikaid ja ka tervendavat päikesetervituse seeriat.

3. TRIMESTRIKS:
12.11.20 TOETAV ATMOSFÄÄR JA MEELEOLU SÜNNITUSEKS
, olgu siis koduseks peresünnituseks või hoopis üksi sünnitusmajas. Mis on sünnitust läbiviiva juhtiva hormooni - oksütotsiini - vallandumiseks vajalik. Kuidas saan ise oma seisundit sättida ja pisut ka sellest, kuidas ümbritsevat ruumi kujundada oskuslikult nii, et seda armastuse ja õnne hormooni vallanduks piisavalt ja enamgi. Kogeme kehateadlikkuse seisundit (versus mõistuses muretsemine), õpime toetavad ja vabastavaid hingamisvõtteid sünnituse ajaks, häälime tuhude ja presside ajal, kogeme gravitatsiooni abistavat loomust. Teeme venitustreeningut rasedate jooga harjutustega.

1.-3. TRIMESTRIKS:
29.10.20 HINGAMISE FÜSIOLOOGIA - ÕIGE, LOOMULIK JA TERVISLIK HINGAMINE LÄBI NINA. Lisaks ka jalgadele põhjalikud venitused.

Tursed ninakanalis ja raskendatud hingamine nina kaudu. Kuidas olukorda leevendada:
ninakanaleid puhastavad praktikad, vabastav ninamassaaž, jne; Jalgade ja selja venitused, liblikaasend puusade avamiseks; Kopsude täielik kasutamine ja kolmeosaline hingamine (kõhu-, roitevaheline ja  ülemine hingamine); Kuutervituse seeria kogu kehale ja eriti jalgadele.

1.-3. TRIMESTRIKS:
22.10.20 JUMALANNADE
TEEMATUND - teeme läbi raseduse ajaks eriti sobivad klassikalised joogaasendid, mis on omistatud erinevatele jumalannadele.
Jumalanna Durga asend, nn naisteasend joogas, Jumalanna Parvati loodud asend puusade avamiseks - nn konna aasend, harkkükk, kuutervituse seeria - Chandra Namaskaram (mis koosneb üleni erinevate jumalannade asenditest), Lalita asend, liblika asend selili ehk Jumalanna Parvati asend, lõpulõdvestus külili asendis koos kõhuhingamisega.
Teooria osas räägin ühest olulisest hetkest sünnitusel: psüühiline "läbimurdepunkt" enne väljutusperioodi.


3. TRIMESTRIKS:
15.10.20.
FITPALLI TUND - kuidas kasutada palli ettevalmistudes sünnituseks ja selle ajal. Muud teemad: Raamatusoovitus. Harkkükk. Pallide suurused. Palli asendamine tooliga. Sünnitustubades olevast varustusest. Sümfüüsi ehk häbemeliiduse valust. Süvalihaseid, vaagnapõhjalihaseid ja reite sisekülgi tugevdav harjutus ennetamaks või leevendamaks sümfüüsivalu. Samuti sobib sünnitusärgseks taastumiseks.

1.-3. TRIMESTRIKS:
18.06.20 - IGAPÄEVASED HARJUTUSED ISESESIVAKS PRAKTISEERIMISEKS nn "DAILY ESSENCIALS".
Mida on hea teha raseduse jooksul ise kodus nii treeningu mõttes kui ka heaks ettevalmistuseks sünnituseks? Jala tagakülgede venitused, puusaringid, selja 6 suuna seeria, harkkükk, istuv päikesetervitus koduseks seeriaks ja seisev päikesetervitus, mida saab teha väga hästi looduses ka. Need tehnikad on hea põimida sisse igase päeva, midagi saab teha nt hambaid pestes jne :). regulaarne harjutuste sooritamine hoiab ära vaagnasiseste pingete suurenemise raseduse lõpus ja või seeläbi olla ka heaks ettevalmistuseks loomulikule ja lihtsale sünnitusele.

2.-3. TRIMESTRIKS:
11.06.20 - JALGADE JA PUUSADE ERI!

Jalgade tursete vastu harjutusi. Vabastavad venitused ja massaaž jalgadele ja puusadele. Ergastav ja õrn üldine enesemassaažitehnika, mis teeb üldise olemise selgemaks, kergemaks. Harkkükk - oluline ettevalmistav puusiavav harjutus loomulikuks sünnituseks. Kuutervituse joogaseeria naistele - Chandra Namaskar. Jalgade puhkeasend, mis ühtlasi on ka just seesama asend, mis aitab kõhubeebil endale parimat üsasisest asendit sisse võtta sündimise eel. Lõpulõdvestus vasakul küljel ja selgitus, miks vasakul.

1.-3. TRIMESTRIKS:
04.06.20 -
VAAGNAPÕHJA LIHASED JA SÜVALIHASED ja alaselja tüüpilised pinged/valulikkus. OSA 2.
Tund tervik omaette ja ei vaja tingimata ette esimese osa vaatamist. Osa 2 on aktiivsem ja tugevamat treeninut pakkuv, kui osa 1. Kogeme õiget tasakaalus isteasendit ja seisuasendit, mis lubavad alaseljal neutraalseks jääda ega kogu pingeid. Teeme 3x läbi seisva päikesetervituse, mida saab teha looduses, mereääres, kus iganes ja
mis ei vaja isegi joogamatti! Praktiseerime selga lõdvestavaid harjutusi. Tunni keskne harjutus on vaagnapõhjalihaseid ja reite sisekülgi tugevdav ning samas alaselje pingeid vabastav harjutus. Näidustus: sümfüüsivalu (häbemeliidus on hell või valulik). Sama harjutus on ideaalne ka sünnitusest taastumisel (alates ca 4 nädalat peale sünnitust). Lõpulõdvestuse ajal puhkust süvendav meditatsioon.
3. TRIMESTRIKS:
28.05.20 - VAAGNAPÕHJA LIHASED JA SÜVALIHASED ning alaselja tüüpilised pinged/valulikkus. OSA 1.

Teooria osas: pisut sünnituse õigel ajal algamisest.
Põhiteemadeks aga on vaagnapõhjalihased ja süvalihased, tund on rahulik ja süvenev, jõukohane kõigile. Räägime põhjalikult läbi, kuidas need funktsioneerivad. Proovime leida üles nende töö oma kehas. Uurime ka alaselja ja ristluupiirkonna pingeid ja teeme läbi leevendavaid lihtsaid harjutusi alaseljale.


1.-3. TRIMESTRIKS sobivad 5 tundi sünnituse erineteemadel. Iga osa on täiesti eraldi tervik omaette:
07.05.20 - NELI OLULIST JOOGATERAAPILIST HARJUTUST VAAGNASISESTE LIHASTE VABASTAMISEKS (ja ühtlasi ka seljapingete vähendamiseks)
Käsitleme teemat, miks on sünnitused vahel nii erinevad. Mida tähendab pinge füüsilisel tasandil ja mis saab minna pinge meie sees? (Lihaskude, sidekude, diafragma, emaka külgmised kõõlused jne). Mida saame ennetavalt kodus teha, et sünnituse kulg oleks algusest lõpuni meile ja beebile soodsam? Kuidas vabastada vaagnasiseseid lihaspingeid? Mida teha istmikunärvivalu puhul? Niude-nimmelihase ehk iliopsoaaslihase vabastamiseks 3 harjutust: 1) osteopaatiline väljaaste; 2) tuviseeria; 3) pehmed seljateraapilised vabastamised niude-nimmelihasele. 4) Pirnlihasesse kogunenud pinge osteopaatiline vabastamine ise oma kodus.
09.07.20 SÜNNITUSEST. OSA 5. PSÜÜHILINE POOL. Toetav meeleseisund sünnituseks, pingetega kohtumine ja nende lahustamine. Afirmatsioon, mis avardab ja lõdvestab ning sellega koos hingamine. Efektiivne kaelamassaaž iseendale. Käpuli asendi erinevad kasutusviisid sünnitusel. Vaagna avamine külgsuunas - sobiv vabastustehnika, kui sünnitus on juba intensiivsust kogumas. Hingamine intensiivsemas faasis. Kükkasend. Väeasend "sellest õigest tundest" aimu saamiseks - kogemus, mis on nagu väike näide sünnituse juhtivast jõust ja ürg-jumalannalikust vaimsest seisundist.
02.07.20 - SÜNNITUSEST. OSA 4. VAAGNA KOLM TASANDIT - ülemine, keskmine ja alumine tasand (Inlet-Midpelvis-Outlet). Sünnituse erinevad etapid - millal ja mis liigutus või asend aitab vaagnat avardada vajalikus suunas? Kuidas teha ruumi beebile vaagna ülaosasse laskumiseks sünnituse eel ja selle passiivses faasis? Kuidas teha beebile ruumi juurde sünnituse intensiivistudes, keskmises faasis? Mis nipid aitavad avaneda vaagna alumisel osal - täpsemalt, et istmikuluude vahele ruumi juurde teha beebile väljutusfaasiks. Lisaks - hingamistehnikad ja ka häälimised sünnituse ajal.
21.05.20 - SÜNNITUSEST. OSA 3.  MIS ALUSTAB SÜNNITUST? :)
See on rahulik tund, kus me ei tee trenni. Küsimuse all on hoopis - kuidas toetada seda, et sünnitus algaks loomulikult, parimal ajal ja kulgeks ka võimalikult loomulikult. Mis või kes alustab sünnitust? Räägime, mis on heaolu hormonaalsel tasandil. Teeme läbi lihtsad massaaživõtted ja vaatame üle ka mõned keerukamad massaažipunktid. Kuidas vabastada pingeid vaagnapiirkonnast, et kõhubeebil oleks lihtsam sättida end parimasse asendisse. Tunni lõpus juhendatud meditatsioon - südamehäälestus sünnituse algamiseks ehk nii vajalik samm psüühilisse valmisolekusse.
30.04.20 - SÜNNITUSEST. OSA 2.
Sünnitusele saabumine eriolukorra ajal ja/või
tugiisikuta. Jalataldade refleksoloogiline kaart ja punktid, mille massaaži on hea kasutada vahetult sünnituse eel või ka selle ajal. Kükkasend ja järi kui iidne abivahend loomulikul sünnitusel. Kuidas kasutada oma hingamist ning kehaasendeid sünnituse viimastel etappidel. Kuidas pressida kaasa?  Lisateemaks on: kõrvetised raseduse ajal ja mis võib aidata.
23.04.20 - SÜNNITUSEST. OSA 1. Proovime läbi kõige enam kasutatavad sünnitusasendid, abistavad hingamisvõtted ja räägime läbi sünnitustubades leiduvad abivahendid (pall, hernekott, torupadi, matt jne). Tund on informatiivne ning ülevaatlik sünnituse mõttes, kuid läbinisti praktiline ja pakub ka rasedusaegset mõõdukat treeningut. Igat asendit proovides vaatame, kuidas see sünnituse ajal töötab, aga teeme tõhusa treeningu jaoks siioski ka lihastreeningut ja joogavenitusi juurde.


1.-3. TRIMESTRIKS:
16.04.20 -
PUUSADE AVAMINE JA TURJAPINGETE VABASTAMINE. Sobivad soojendusharjutused puusadele ja jalgadele. Põhiasenditeks: tuviseeria, kassiasend ja allavaatav koer. teeme läbi kaks raseduseks ideaalset päikesetervituse seeriat: istuv päikesetervitus ja seisev päikesetervitus. Lõpetame tunni toestatud kalapoolasendiga ülakeha ja rindkere sügavamaks vabastuseks.

1.-3. TRIMESTRIKS:
09.04.20 -
VOOLAVUSTUNNE JA VABADUS KEHAS. Pehmed ja avavad venitused. Dünaamiline värviteraapia meditatsioon koos raseduseks sobiva kõhulihaste treeninguga. Kassiasendi ja selle variatsioonide kasutamine voolavuse ja vabaduse suurendamiseks kehas, eriti lülisamba paindlikkuse vabastamine. Allavaatava koera asend raseduse ajal - kuidas kasutada kõhulihaseid selles? Istuv päikesetervituse seeria igapäevaseks sobivaks hommikuvõimlemiseks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Piret Pakler, Lapseootel emade jooga Annapurna Joogastuudios 2016
Vaata rohkem pilte siin:
www.studio108.ee/lapseootel-joogatunnid 

Osalejate tagasiside Aale-Triinu tundidest läbi aastate:

Marja
mai 2021
Tere! Mul sündis 29.04 väike tüdrukuke. Sünnitus läks ilusti ja ruttu ja erinevad hingamistehnikad olid abiks.

Liisa M
aprill 2021
Hea Aale-Triinu!

Suur-suur tänu Sulle lapseootuse joogatundide eest. Minu pisikene tibu sündis 2.aprillil. Sünnitus läks hästi ning ma ei muudaks oma sünnituskogemuse juures midagi, kui peaksin seda uuesti kogema. Südamest suur tänu Sulle väga vajalike joogatundide eest. Sünnitusel oli suureks abiks hingamine, mida harjutasime tundides. Veel mõtlesin ma sünnituse ajal Sinu kirjeldatud kogemusele, kuidas lapse saab enda seest välja hingata.
Veelkord suur tänu lapseootuse joogatundide eest, soovin Sulle edu edaspidiseks ja imelist kevade jätku.

Irina:
aprill 2021
"Olen väga tänulik, et sinuga olen kokku puutunud! Sa oled imepärane spetsialist ja südamlik inimene. Tänu sulle sain uue energia ja hea meelega tegelesin yogaga!"

Epp:
veebruar 2021

"Esimene tund oli väga kosutav kogemus :) Aitäh! "

Merilin:
veebruar 2021
"Ma tahtsin veel väljendada oma tänu Sinu suurele olemusele, sellele väekale Naisele, kes Sa oled ja sellele tarkuse ilule, mida kiirgad! Suured tänud armas! Ma nautisin väga Sinu keskmes olemist ja Sinu viisi juhendada joogatundi, see kuidas Sa alustasid ja mil viisil end väljendad, sellest kiirgus sügavat kindlustunnet. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Mulle meeldis väga, kuidas Sa tunni kokku tõmbasid, kuidas Sa tõid sisse Suure Kosmilise Ema printsiibi. 🙏🏼🙏🏼🙏🏼💗🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Armas oled! 😘""


Tuuli:
detsember 2020

"Jään juba veel enne sünnitust igatsema neid toredaid ja õpetlikke rasedajooga tunde, kuid hinges tean, et meie teed ristuvad veel millalgi.
Aitäh imeliste joogatundide ja põgusate jutuajamiste eest! <3"

 

Mari-Ann:
august 2020

"Selline kiire-pehme sünnitus mulle nii suur üllatus, positiivne üllatus. Kõik läks väga hästi ja tõeks said ka kõik minu sõnastamata soovid. Ma olen täiesti veendunud, et doula Aale-Triinu juhendamised ja tehtud harjutused mängisid väga suurt rolli. Kui on võimalus kasutada sellist pehmet ja täpset sekkumist sünnituse kulu kergendamiseks, siis soovitan seda igaühele. Parim võimalikest sekkumisviisidest on kindlasti doula abi :)"

K:
mai 2020

"Aale-Triinu sattus minu teele kui soovisin 7. raseduskuul hakata aktiivsemalt käima rasedate joogas, kuid saabus eriolukord ning kõik perekeskuste tunnid olid tühistatud. Peagi leidsin Aale-Triinu veebijoogad ning osalesin nendes kuni raseduse lõpuni. Kui esiti tundus veebitunni mõte kummaline, siis tegelikult olid need väga nauditavad ning mis kõige toredam, sain joogat teha endale sobival ajal ja mitu korda nädalas! Kuigi me ei olnud Aale-Triinuga kunagi kohtunud, tekkis tundidest tore äratundmine, et ta võiks minu sünnituskogemusele veelgi enam toeks olla. Nii külastaski ta meid ja näitas praktilisi harjutusi, kuidas ise sünnitusele kaasa aidata. Olen kindel, et tema soovitused nii joogatundidest kui personaalsest nõustamisest aitasid kaasa väga positiivsele sünnituskogemusele, mu keha ja meel olid selleks imeliseks sündmuseks valmis! Aitäh Sulle!"

Krista:
mai 2020
"Tahtsin teada anda, et meie beebi sündis eilsel ilusal suvisel õhtupoolikul ja selleks läks u 2h, ilma ühegi tundemärgita oli juba 5cm avatust 🙂 Olen kindel, et joogad, "kolme õe" harjutused ja punktide masseerimised andsid olulise panuse, et keha juba nii hästi ette valmistatud oli! Suur tänu sulle ja indu rasedate toetamisel!"

Alljärgnev sünnitoetus toimus telefoni teel ja kõrvaklappidega.
Katja:
Märts 2020
"Tänud sulle, Aale-Triinu! Tänu sinule sain tuhu sisse mindud õigete mõtetega ja üldse õige suhtumisega asja üle elatud! Sünnituse mõtted ja sünnitus ise oli peaaegu täpselt sellised, millest unistasin, ja suureks abiks oli see, et olid olemas! Aitäh veekord!"

K:
juuni 2019
"Esmasünnitajana võin öelda, et minu sünnitus oli imeline! Seda eelkõige tänu suurele usaldusele enda, sündiva beebi, sünnitoetaja (Aale-Triinu), oma mehe ja looduse loomulikkuse vastu. Mind hämmastas ja siiani hämmastab see, et kus kohast ma olin võimaline seda jõudu ammutama, sest sünnitusprotsess ise oli päris pikk ja väsitav. Aga kuskilt see jõud tuleb ja pärast hiljem ei ole väsimusest märkigi - selline eufooria ja rahulolu tunne korraga. Mind rõõmustas, et tänu enda vaimsele häälestusele, õigele hingamisele ja super toetusele ei pidanud minu sünnituse ajal kordagi sünnitusmaja personal meditsiiniliselt sekkuma. Super kogemus, mida võiks tulevikus veel kogeda ;) "

Tiina:
Eratunnid august 2019
"Rebozzo salliga massaaži proovisime ühe lapseootel era-joogatunni lõpetuseks. Väga mõnus ja rahustav, nagu ema kiigutus. Vajusin pärast seda täiesti oma mulli või isegi uinakusse... Mõtlesin hiljem veel, et võiks ise oma pere jaoks osata...
Rebozzo tuli taas abiks ka kui lootevesi hakkas enne sündi nõrisema, kuid tuhud ei alanud. Kuna ei soovinud haiglasse minna ja enne esilekutsutud sünnitust soovitas ämmaemand veel proovida rebozzot. Aale-Triinu leidis võimaluse seda kohe teha ja lisas veel õiged homoöpaatilised terad - Ja tuhud algasidki ilusasti mõne tunni pärast.
Mind aitasid sünnitusel väga just paar päeva enne Aale-Triinuga lapseootel joogatunnis korratud hingamisharjutused ja sünnitust toetavad asendid. On väga suur vahe kas sünnitamisel hingata tavaliselt või teadlikult, kasutades ka häält ja osata kasutada gravitatsiooni...
Tundsin end teist last sünnitades väekalt ja sünni kaasloojana (tuhust tuhusse kannatamise asemel). Teadsin, et iga hingetõmme viib titale lähemale ning tundsin kuidas oma kehaga - õigesti hingates ning sündi toetavaid asendeid valides - ise lapse tulekule seekord rohkem kaasa aitasin.
Sünnitus kestis vaid 4 tundi, sellest väljutus 45 minutit. Pisike väljus kahe spontaanse pressiga (ma polnud enne kindel et ma oskan pressida). Ise vigastusteta, lapse apgar 10/10 ja mõnusasti kodus.

...
Sünnitusjärgne jõujoogi kogemus - see oli päikeseline ja toitev, pärast sünnitust meeldis mulle koos puuviljadega tarbida. Soojendas seestpoolt, mis hea kui soe mütakas kõhust sülle ja kaissu kolinud. Tore meeleolu looja ka teistele pereliikmetele ja sel erilisel ajal kodust läbisattuvatele inimestele.
Benkung kõhusidumine peale sünnitust - Nii mõnus sirge rühi ja palju pikem tunne, ilma et ise midagu pingutama peaks. Nagu maa ja taeva vahel kiiguks...Evelin
märts 2019
"Hästi tore rasedate jooga oli 25.märtsil. Ja laps sündiski järgmise päeva hommikul. Teie julgustus andis palju kaasa. Nüüd ootan põnevusega seda sünnitusjärgset tundi."

Kär
t
veebruar 2019

"VÄGA tore trenn! Olen kaks korda käinud ja juba fänn. Aale-Triinuga tuleb lõõgastumine kuidagi eriti hästi välja ja igas tunnis saab praktilist, abistavat infot. Soovitan kõigile, kes tahavad lapseootust veel rohkem nautida!"

Helen
jaanuar 2019

"Aale-Triinu on teadlik ja professionaalne doula. Sain temalt palju kasulikku infot ja tema visiit koju doulana aitas mul tohutult tulla taas tasakaalu ja taastuda nii füüsilisel kui energeetilisel tasandil. Aale-Triinu teab, mida teeb ja teeb seda südamega. Rasedana käisin tema juures joogas ja sellest oli Tohutult kasu sünnitamisel. Esmalt see aitas hormonaalsel tasandil emotsioonidega toime tulla raseduse ajal ja sünnitamisel olla lõdvestunud ja õigesti hingata. Pärast koos beebiga ema-lapse joogatunnis sain taaskord palju häid tarkusi lapse arengu kohta ja ka üldiselt olid tunnid väga väga mõnusad! Olen nii tänulik kõige eest ja tänu Aale-Triinule on kogu see teekond olnud tõeliselt imeline!"

Anni
2015
"Joogatunnid olid mulle mõnusaks abiks nii raseduse lõpus kui ka sünnitusel. Aitäh nende tundide eest! Sünnitus oli ekstra-kiire (alla 2 tunni) ja samal ajal väga imeline kogemus. Kuna mu eelmine laps sündis vaakumiga ja sünnituse käigus kaotasin väga palju verd, tehti vereülekanne ja üldnarkoos, mistõttu sain lapse enda rinnale alles paljude tundide möödudes, enesetunne oli kohutav, hinges valitses pettumus ja segadus, siis seekord oli kõik kuidagi nii teistmoodi - kogu see loomuliku sünnituse kogemus iseenesest ja uhke teadmine, et ma tõesti sain sellega ise hakkama! :) Tuhud olid kuidagi meeldivalt üle hingatavad (vähemasti mingil perioodil :)) ja püüdsin teadlikult neisse suhtuda kui tuhudesse, mitte kui valusse."


Mari
2015

"Eelmisel neljapäeval kappasin joogatundi kohale kui väle hirv, ootamata midagi muud peale tavapäraselt mõnusa tunni. Numbrid näitasid siis 39+1.

Kõik tundus väga zen kuni täisküki-harjutuseni; korraga tundsin (vabandust väga), et mingi sahmakas nagu tuli püksi:) Okei, mõtlesin, ehk lihtsalt suurenenud voolus või siis andis see selgelt märku, et vaagnapõhjalihased vajaksid eraldi trenni. Väike sabin oli aga sees, kuid kuna nälg ähvardas silmanägemise ära võtta, siis läksime elukaaslasega hoopis sööma. Kell 19 veel krõbistasime rõõmsalt suppi ja pirukaid vanalinnas ja seejärel jalutasime koju Kassisabasse. Tee peal tundsin nagu mingit ebamäärast valu. 10 min hiljem kodus olid uued valud ja kohe 2 min intervallidega. Ise ikka eriti midagi uskuda ei tihanud, aga pakkisime igaks juhuks kotid kaasa ja rallisime Pelgulinna. Seal siis võeti vastu ja öeldi, et sünnitegevus juba poole peal; avatus oli 4 või 5 cm. Kell oli kusagil 20 ja pisut peale. Mõne tunni möödudes oli täisavatus käes ja kell 00:26 oli kätel 51 cm ja 3,8 kg beebi-ilu värske Amburipoisi näol.
Tagantjärele mõeldes läks kõik nii hoogsalt, et peale hingamise mingeid erilisi nippe ei osanudki kasutada. Valuvaigistiteta sain hakkama ja üldjoontes oli positiivne sünnituskogemus (kuigi pressid kestsid pea 2h ja võtsid korralikult läbi, samas polnud valusad). Nii et ma ei tea, kas täiskükk tegi mingi võlutriki, aga väike legend on sellest minu jaoks sündinud."


Mari
"18. veebruaril 2015 jõudis kätte see päev, mil oma teise tibu ilmale tõin! Kogu värk toimus nii tormakalt, et ma ei jõudnud elutoa diivanilt lahkudagi, kui laps juba mu rinnal lebas :) Kui näha oli, et me ei jõua enam ei ajaliselt ega füüsiliselt haiglasse sõita, oli joogatundides endale sisendatud vägevuse tunne kindlasti see asi, mis mind asjade käigust ära kohkuda ei lasknud, lisaks muidugi tõhus hingamine tuhude ajal. Mu sugulane on ämmaemand, kusjuures see tõsiasi meenus 10 min enne seda, kui mees lapse vastu võttis. Sugulane jõudis hetk enne kiirabi, et platsenta välja aidata - see kõik toimus tõeliselt kiiresti, täiesti filmistsenaariumi vääriliselt :D"


K
2015
"Siit tuleb üks hästi pikalt venima jäänud tänu. Osalesin Sinu joogas lapseootel emadele juba 2013. aastal. See oli nii mõnus kogemus, mis aitas nii joogat kui ka iseend avastada, nautida liikumise mõnu ning valmistada ette lapse sünniks. Seda viimast toetas jooga oluliselt - joogas kogetut appi võttes oli täiesti võimalik probleemideta 4,7 kilone laps ilmale tuua.
Mõned kombinatsioonid sellest ajast on jäänud minu igapäevasesse rütmi väikeste pausidega tänaseni (ja nii meenus mulle aeg ajalt neid harjutusi tehes, et pole Sind veel tänanud). Aitäh!"

Loe veel sünnituslugusid joogatunnis käinutelt...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Juhendaja Aale-Triinu Sonn endast

"Olen juhendanud lapseootel emade joogatunde alates 2006. aastast ja aidanud tänaseks juba ligi 1000 naisel valmistuda sünnituseks.
Leian, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :)
Minu tundide harjutused on iseenesest täiesti lihtsad – igaüks suudab neid teha! Samas võin ma öelda omaenda kogemusest, et need on nii tõhusad, et parandavad kogu elu kvaliteeti ja aitavad Sul endaga tõeliselt heaks sõbraks saada. Usun, et need teadmised ja kogemused jäävad loomulikuna Sind saatma läbi kogu elu.”"


Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Juunist 2018 olen ka diplomeeritud doula ehk pere- ja sünnitoetaja ning samuti sertifitseeritud imetamisnõustaja (UNICEF)."

Osalenud naiste tagasiside peale sünnitust: www.studio108.ee/rasedatejooga-tagasiside

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Enlil Sonn 2016


Läbitud koolitused lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 2020 Veebruar
Spinning Babies® 2-päevane õppeprogramm (Koolitaja: Jennifer Walker. Spinning Babies® ämmaemandad ja füsioterapeudid on välja töötanud loomulikke sünde toetavad erinevad füsioloogilised tehnikad ja võimalikud leevendused ning lahendused, et vähendada mittevajalikke sekkumiste ning keisrilõigete arvu maailmas. Spinning Babies® pakub efektiivseid füsioteraapilisi lahendusi ka sünnituse seiskumise puhuks - Spinning Babies® Three Levels Solutions℠).
* 2019 märts Sünnitusjärgse terapeutilise kookonhoolitsuse väljaõpe (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2018 oktoober
Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, vastavalt sellele füsioloogilise hingamise ja esmase sobiva taastava harjutustiku kasutusele võtmine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt). Koolitaja: Yola Garbers (Saksamaa).
* 2018 september
Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimedega kodune aurusaun, taastav sünnitusjärgne ayurveda vürtsijook, Benkung toestuse sidumine (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja 450-tunnine väljaõpe (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik).
* 2017-2018. UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus 40 tundi (SIET'i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
* 2017 veebruar - aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus. (Koolitaja: pedagoog lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must).
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. (Koolitajad: Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar. (Koolitaja Dana Biechonski: SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust. 

 

 

LUGEMIST ja LINGID

 

* RAVIMTAIMEDE ABI, KASULIKUD MINERAALID TOIDUS jne
http://www.looduspere.ee/blogi/rasedus-ravimtaimed-ja-toit

* TOITUMISE TEEMAL koostatud infomaterjal nii raseduse kui imetamise ajaks (et hoida ära nii pärmiseene levikut emme organismis kui ka beebi kõhugaaside probleemi), on allalaetav siin.

* Toiduainete omavahelise sobivuse fail siin.

* SÜNNITUS - kas see on üldse valus? Loe sünnitusvalude leevendamisest siit: www.okobeebi.ee/


PEALE SÜNNITUST
* Imetamise nõustamise koduvisiidid:
http://www.siet.ee

* Beebidel on esimesed ca 6 kuud oma keel:
https://www.youtube.com/watch?v=PgkZf6jVdVg&list=PLkERFBfm7dqwDJlVHVB7p9MvRfDSy6bQk
Alguses on paar minutit sellest naisest, kel on absoluutne kuulmine ja kuidas ta avastas beebi keele. Konkreetsed beebikeelsed sõnad algavad 4:30.

* BEEBIVARUSTUS Tallinnas, Kasutatud, aga reeglina väga heas korras, nagu uus: http://www.naguuus.ee