Studio108


Joogatunnid lapseootel emadele Tallinnas

NB! Grupitunnid Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskuses toimuvad!
AEG: Teisipäeviti kl 18:30-19:30
BRONEERI KOHT SIIN.
23. juuni tundi ei toimu. Viimane tund enne suvevaheaega 30. juunil. Tunnid algavad taas augustis!


Armas beebiootaja!
Oled teretulnud liituma sünnituseks ettevalmistavate joogatundidega!
Osaleda saab nii grupitunnis kohapeal, kui ka neti teel. Samuti saab tunde ka järelvaadata YouTube'ist. Järelvaadatavate tundide teemad leitavad siit.
Oled südamest teretulnud!

AEG: neljapäeviti kl 17:00-18:00 ja tunniga liitujatele muidugi järelevaatamise võimalusega!
TUNNID TOIMUVAD: kuni 9. juunini. 25.juunil tundi ei toimu. Uus hooaeg algab taas Augusti lõpus.
KOHT: Tallinn, Kadriorg, Weizenbergi 20/1, Gaia Kooli 3. korruse saalis.
ONLINE tundides kohtume Zoom-s. See avaneb lingist, mille saad peale oma liitusmissoovi edastamist ja tunni eest tasumist.
OSALUSTASU: nii videtundide kui ka saalitundide tasu on 12€
Ülekande saad teha: A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "Lapseootel jooga" ja soovitud joogatunni kuupäev. Samuti on pilet endiselt olemas ka SportID keskkonnas, otsingusse pannes Studio108. Ostes pileti SportID kaudu, palun saada juhendajale ka oma voucheri nr. Kohapeal saab tasuda ka sularahas.
REGISTREERU: anjani1008@gmail.com (Aale-Triinu Sonn)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto: pxhere.com


VIDEOTUNNI JAOKS ETTEVALMISTUS:

Varu valmis joogamatt, pleed, istepadi.  Võid tunni alguses süüdata küünla, et luua meeleolu ja paremat keskendumist. Kasu võib olla ka märkmikust-pliiatsist ja soovi korral veeklaasist. Pane selga mugavad riided.

KOHAPEAL OSALEMISEKS:
on vaja vaid mugavaid riideid, kõik muu vajalik on saalis olemas!

Lapseootel emade joogatunde viib läbi Studio108 juhendaja:
Aale-Triinu Sonn (lapseootel jooga ja ema&beebi jooga juhendaja, doula ehk pere- ja sünnitoetaja, imetamisnõustaja, kriya hatha jooga juhendaja). Pikema tutvustuse leiad allpool.
Lisaks grupitundidele viib Aale-Triinu läbi ka eratunde ja ka doula-konsultatsioone ja sünnituseks ettevalmistavaid individuaal-sessioone (loe lähemalt: www.studio108.ee/doula)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juba toimunud videotunnid, mida saavad kõik soovijad tellida endale:

Oled teretulnud ostma personaalse juurdepääsu lingi erinevate teemadega tundidele!
Kirjuta oma soovist osta videotund Aale-Triinu'le: anjani1008@gmail.com.
Järelvaatamise tasu on võrdne live's osalemise tasuga ehk 12€.


09.aprill - Voolavustunne ja vabadus kehas. Pehmed ja avavad venitused. Dünaamiline värviteraapia meditatsioon koos kõhulihastele sobiva treeninguga. Kassiasend ja selle variatsioonid voolavuse ja vabaduse suurendamiseks kehas, eriti lülisambas. Allavaatava koera asend. Istuv päikesetervituse seeria igapäevaseks sobivaks hommikuvõimlemiseks.
16.aprill - Puusade avamine ja turjapingete vabastamine. Soojendusharjutused puusadele ja jalgadele. Tuviasend. Kassiasend ja allavaatav koer. Istuv päikesetervitus ja seisev päikesetervitus. Toestatud kalapoolasend ülakeha pingete vabastamiseks.
23.aprill - Sünnituseteemaline tund. Osa 1. Asendid, hingamine ja erinevad abivahendid sünnituse ajal. Tund on praktiline ja samas ka informatiivne ning ülevaatlik. Treeningu mõttes teeme igas sünnitusasendis ka liikumisi ja/või joogavenitusi juurde. Räägime ka läbi, mis abivahendid on olemas sünnitusmajades ja kuidas neid kasutada (palli, hernekott, torupadi, matt jne).
30.aprill - Sünnituse teemaline tund. Osa 2.
Sünnitusele saabumine ilma tugiisikuta eriolukorra ajal.
Jalataldade refleksoloogiline kaart ja punktid, mille massaaži on hea kasutada sünnituse jooksul. Kükkasend ja järi kui iidne abivahend loomulikul sünnitusel. Kuidas kasutada oma hingamist ning kehaasendeid sünnituse viimastel etappidel. Kuidas pressida kaasa?  Lisateemaks on: kõrvetised raseduse ajal ja mis võib aidata.
7.mai - Neli olulist harjutust psoaaslihasele ja pirnlihasele.
Käsitleme teemat, miks on sünnitused vahel nii erinevad. Mida tähendab pinge füüsilisel tasandil ja mis saab minna pinge meie sees? (Lihaskude, sidekude, diafragma, emaka külgmised kõõlused jne). Mida saame ennetavalt kodus teha, et sünnituse kulg oleks algusest lõpuni meile ja beebile soodsam? Kuidas vabastada vaagnasiseseid lihaspingeid?
Mida teha istmikunärvivalu puhul? Niude-nimmelihase ehk iliopsoaaslihase vabastamiseks 3 harjutust: 1) osteopaatiline väljaaste; 2) tuviseeria; 3) pehmed seljateraapilised vabastamised niude-nimmelihasele. 4) Pirnlihasesse kogunenud pinge osteopaatiline vabastamine.
21.mai - Sünnituse teemaline tund. Osa 3.
Kuidas toetada seda, et sünnitus algaks loomulikult, õigel ajal ja kulgeks ka võimalikult loomulikult. Mis või kes alustab sünnitust? Räägime, mis on heaolu hormonaalsel tasandil. Teeme läbi lihtsad massaaživõtted ja vaatame üle ka mõned keerukamad massaažipunktid. Kuidas vabastada pingeid vaagnapiirkonnast, et kõhubeebil oleks lihtsam sättida end parimasse asendisse. Tunni lõpus juhendatud meditatsioon ehk häälestus sünnituseks.
28.mai - vaagnapõhjalihased, süvalihased ja alaselja tüüpilised pinged/valulikkus. Osa 1.
Pisut jätkuks eelmise nädala tunnile sünnituse õigel ajal algamisest.
Põhiteemadeks aga on vaagnapõhjalihased ja süvalihased. Räägime läbi, kuidas need funktsioneerivad. Proovime leida üles nende töö oma kehas. Lisateemaks on alaselja ja ristluupiirkonna pinged ja ebamugavused, kerge valulikkus. Teeme leevendavaid lihtsaid harjutusi alaseljale.
4.juuni - vaagnapõhjalihased, süvalihased ja alaselja tüüpilised pinged/valulikkus. Osa 2.
Tund tervik omaette ja ei vaja tingimata ette esimese osa vaatamist. Osa 2 on aktiivsem ja tugevamat treeninut pakkuv, kui osa 1. Kogeme õiget tasakaalus isteasendit ja seisuasendit, mis lubavad alaseljal neutraalseks jääda ja ei kogu pingeid.  Teeme 3x läbi seisva päikesetervituse, mida saab teha looduses, mereääres, kus iganes ja
mis ei vaja isegi joogamatti! Praktiseerime selga lõdvestavaid harjutusi. Tunni keskne harjutus on vaagnapõhjalihaseid ja reite sisekülgi tugevdavat ning samas alaselje pingeid vabastavat harjutust, mida sooviks eriti sümfüüsivalu puhul ehk siis, kui häbemeliidus on rasedusega kaasnevast venimisest nõrga tundega ja valulik. Sama harjutus on ideaalne ka sünnitusest taastumisel (alates ca 3-4 nädalat peale sünnitust). Lõpulõdvestus külili koos lõõgastava lühikese meditatsiooniga.
11. juuni - Jalgade ja puusade eri!
Jalgade tursete vastu harjutusi. Vabastavad venitused ja massaaž jalgadele ja puusadele. Ergastav ja õrn üldine enesemassaažitehnika, mis teeb üldise olemise selgemaks, kergemaks. Harkkükk - oluline ettevalmistav puusiavav harjutus loomulikuks sünnituseks. Kuutervituse joogaseeria naistele - Chandra Namaskar. Jalgade puhkeasend, mis ühtlasi on ka just seesama asend, mis aitab kõhubeebil endale parimat üsasisest asendit sisse võtta sündimise eel. Lõpulõdvestus vasakul küljel ja selgitus, miks vasakul.
18. juuni - Igapäevased harjutused iseseisvaks praktiseerimiseks kodus
Mida on hea teha raseduse jooksul ise kodus nii treeningu mõttes kui ka heaks ettevalmistuseks sünnituseks? Jala tagakülgede venitused, puusaringid, selja 6 suuna seeria, harkkükk, istuv päikesetervitus koduseks seeriaks ja seisev päikesetervitus, mida saab teha väga hästi looduses ka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Piret Pakler, Lapseootel emade jooga Annapurna Joogastuudios 2016
Vaata rohkem pilte siin:
www.studio108.ee/lapseootel-joogatunnid
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mida teeme lapseootel joogatunnis?

Lapse ootamise kuud on elus väga eriline ja imeline aeg. Nagu iseenesest on tekkinud Sinu ellu ikka rohkem ja rohkem hetki, mil pilgu endasse heidad ja oma sisemaailmaga sügavama ja tasakaalukama kontakti leiad. Tekib ka parem äratundmine, mida su keha vajab, et olla terve ja mida vajab su hing, et olla õnnelik. Kindlasti tekib palju uusi küsimusi ja soov teada rohkem, et tunda end paremini ema rollis. Kõigiks kolmeks trimestriks annavad sulle rohkelt nii häid teadmisi, tasakaalukat treeningut kui ka meeldivat lõõgastust ka just lapseootel emadele mõeldud joogatunnid.


  • Tunni alguses võtame ca 10-15 minutit aega erinevateks asjakohasteks teemadeks, mil saad ka esitada enda jaoks olulisi küsimusi ja/või soove. Samuti võid oma küsimused ja soovid saata e-kirja teel enne tundi juhendajale;
  • Igal tunnil teeme soojenduseks masserivaid ja rahulikke, füsioteraapilise suunaga harjutusi, mis vabastavad kogunenud pingeid nii selja kui ka ristluu piirkonnast ja kogu ülejäänud kehast;
  • Praktiseerime liikumisi ja asendeid, mis toetavad vaagnapiirkonna avardumisprotsessi ja sobivad kasutada ka sünnituse käigus;
  • Teeme tähtsamaid liigeseid korrashoidvad ning verevarustust ja ainevahetust parandavad harjutused jalgadele ja kätele;
  • Tähtis osa tunnist on tasakaalus hingamisel ja ka oskusel pingeid lihtsalt kehast „välja hingata“. Õpime ka sünnitusel vajalikke hingamisvõtteid;
  • Eraldi õpime, kuidas teadlikult lõdvestada lihaseid, eriti aga just vaagnapõhja lihaseid – võib väga kasulikuks osutuda nii sünnitusel kui ka hiljem taastusmisperioodil;
  • Teeme kuutervituse joogaseeriat, mis on loodud just naistele praktiseerimiseks, samuti erinevaid rahulikke päikesetervitusi;
  • Lõõgastavad, samas ka tugevdavad joogaharjutused koos õige hingamisega on Sulle heaks toeks kogu 9 kuu jooksul ning tundide käigus tekkinud sügavam kontakt oma kehaga on asendamatuks ettevalmistuseks sünnitusele;
  • Lisaks kuuled igal tunnil ka pisut nõu ja praktilisi soovitusi õppinud doulalt (pere- ja sünnitoetajalt).NB! Avatud on ka meie teemakohane infolehekülg FaceBookis "Lapseootel ja lapsega emadele. Jooga- ja doulainfo":
www.facebook.com/teadlik.ema
Sellelt lehel leiad harjutuste pilte ja kirjeldusi, jooksvat infot tundide ja erinevate sündmuste kohta, infot emadele tervisliku elustiili vallas, pisut ka pereteemalist meelelahutust, jne.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Grupi tunnid kohapeal alates 2. juunist

Teisipäeviti
kl 18:30-19:30
Koht:
Pelgulinna sünnitusmaja Perekeskus, Sõle 23, sissepääs maja tagant.
Registreerimine:
666 5588 või www.synnitusmaja.ee/osakonnad/perekeskus
Kaasa:
mugav rõivastus (matid on mõlemas kohas olemas)
Hind Pelgulinna Perekeskuses:
üksiku tunni tasu 9.50 €; 4xkaart 34€; 8xkaart 64€.

Neljapäeviti
kl 17:00-18:00
Koht:
Kadriorus, Weizenbergi tn 20/1 (1. korruse saalis)
Registreerimine:
anjani1008@gmail.com või mob 5270569
Kaasa:
mugav rõivastus (matid on mõlemas kohas olemas)
Hind Kadriorus:
üksiku tunni tasu 12 €
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande -
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "lapseootel jooga" ja tasutava tunni aeg. Samuti on pilet olemas SportID keskkonnas, otsingusse pannes Studio108.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kohaletuleku info Kadrioru joogatundi -

Otse Kadrioru trammi lõpp-peatuses, Weizenberigi
ja Poska tn nurgal, asub läbi ümara kangialuse
hoovi sisenedes suur hele roosakat tooni 3-korruseline
kivimaja, mille peauksest pääseb Gaia kooli siseepääsu
ette. Meie joogaruum asub juunikuus esimese korruse saalis.

Joogamatid ja -pleedid on olemas, kaasa võtta
vaid mugavad liikumist võimaldavad joogariided.
Riietuda saab saali kõrval toas.


Tasuta parkimine!

2,5h parkimist tasuta ca 200m kaugusel asuvas Kadrioru Staadioni ja tenniseväljakute vahelises suures parklas (Roheline aas tn lõpus). Samuti KUMU parkla on täiesti tasuta. Weizenbergi tänaval parkimine on aga kesklinna tariifi järgi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 


Osalejate tagasiside Aale-Triinu tundidest läbi aastate:

(Kirjuta julgesti oma kogemusest, kuidas Sinu armas beebi ilmale tuli: anjani1008@gmail.com)

Krista:
mai 2020
"Tahtsin teada anda, et meie beebi sündis eilsel ilusal suvisel õhtupoolikul ja selleks läks u 2h, ilma ühegi tundemärgita oli juba 5cm avatust 🙂 Olen kindel, et joogad, "kolme õe" harjutused ja punktide masseerimised andsid olulise panuse, et keha juba nii hästi ette valmistatud oli! Suur tänu sulle ja indu rasedate toetamisel!"


K:
juuni 2019
"Esmasünnitajana võin öelda, et minu sünnitus oli imeline! Seda eelkõige tänu suurele usaldusele enda, sündiva beebi, sünnitoetaja (Aale-Triinu), oma mehe ja looduse loomulikkuse vastu. Mind hämmastas ja siiani hämmastab see, et kus kohast ma olin võimaline seda jõudu ammutama, sest sünnitusprotsess ise oli päris pikk ja väsitav. Aga kuskilt see jõud tuleb ja pärast hiljem ei ole väsimusest märkigi - selline eufooria ja rahulolu tunne korraga. Mind rõõmustas, et tänu enda vaimsele häälestusele, õigele hingamisele ja super toetusele ei pidanud minu sünnituse ajal kordagi sünnitusmaja personal meditsiiniliselt sekkuma. Super kogemus, mida võiks tulevikus veel kogeda ;) "

Tiina:
august 2019
"Rebozzo salliga massaaži proovisime ühe lapseootel era-joogatunni lõpetuseks. Väga mõnus ja rahustav, nagu ema kiigutus. Vajusin pärast seda täiesti oma mulli või isegi uinakusse... Mõtlesin hiljem veel, et võiks ise oma pere jaoks osata...
Rebozzo tuli taas abiks ka kui lootevesi hakkas enne sündi nõrisema, kuid tuhud ei alanud. Kuna ei soovinud haiglasse minna ja enne esilekutsutud sünnitust soovitas ämmaemand veel proovida rebozzot. Aale-Triinu leidis võimaluse seda kohe teha ja lisas veel õiged homoöpaatilised terad - Ja tuhud algasidki ilusasti mõne tunni pärast.
Mind aitasid sünnitusel väga just paar päeva enne Aale-Triinuga lapseootel joogatunnis korratud hingamisharjutused ja sünnitust toetavad asendid. On väga suur vahe kas sünnitamisel hingata tavaliselt või teadlikult, kasutades ka häält ja osata kasutada gravitatsiooni...
Tundsin end teist last sünnitades väekalt ja sünni kaasloojana (tuhust tuhusse kannatamise asemel). Teadsin, et iga hingetõmme viib titale lähemale ning tundsin kuidas oma kehaga - õigesti hingates ning sündi toetavaid asendeid valides - ise lapse tulekule seekord rohkem kaasa aitasin.
Sünnitus kestis vaid 4 tundi, sellest väljutus 45 minutit. Pisike väljus kahe spontaanse pressiga (ma polnud enne kindel et ma oskan pressida). Ise vigastusteta, lapse apgar 10/10 ja mõnusasti kodus.

...
Sünnitusjärgne jõujoogi kogemus - see oli päikeseline ja toitev, pärast sünnitust meeldis mulle koos puuviljadega tarbida. Soojendas seestpoolt, mis hea kui soe mütakas kõhust sülle ja kaissu kolinud. Tore meeleolu looja ka teistele pereliikmetele ja sel erilisel ajal kodust läbisattuvatele inimestele.
Benkung kõhusidumine peale sünnitust - Nii mõnus sirge rühi ja palju pikem tunne, ilma et ise midagu pingutama peaks. Nagu maa ja taeva vahel kiiguks...Evelin
märts 2019
"Hästi tore rasedate jooga oli 25.märtsil. Ja laps sündiski järgmise päeva hommikul. Teie julgustus andis palju kaasa. Nüüd ootan põnevusega seda sünnitusjärgset tundi."

Kär
t
14.02.19

"VÄGA tore trenn! Olen kaks korda käinud ja juba fänn. Aale-Triinuga tuleb lõõgastumine kuidagi eriti hästi välja ja igas tunnis saab praktilist, abistavat infot. Soovitan kõigile, kes tahavad lapseootust veel rohkem nautida!"

Helen
8.01.19

"Aale-Triinu on teadlik ja professionaalne doula. Sain temalt palju kasulikku infot ja tema visiit koju doulana aitas mul tohutult tulla taas tasakaalu ja taastuda nii füüsilisel kui energeetilisel tasandil. Aale-Triinu teab, mida teeb ja teeb seda südamega. Rasedana käisin tema juures joogas ja sellest oli Tohutult kasu sünnitamisel. Esmalt see aitas hormonaalsel tasandil emotsioonidega toime tulla raseduse ajal ja sünnitamisel olla lõdvestunud ja õigesti hingata. Pärast koos beebiga ema-lapse joogatunnis sain taaskord palju häid tarkusi lapse arengu kohta ja ka üldiselt olid tunnid väga väga mõnusad! Olen nii tänulik kõige eest ja tänu Aale-Triinule on kogu see teekond olnud tõeliselt imeline!"

Anni
2015
"Joogatunnid olid mulle mõnusaks abiks nii raseduse lõpus kui ka sünnitusel. Aitäh nende tundide eest! Sünnitus oli ekstra-kiire (alla 2 tunni) ja samal ajal väga imeline kogemus. Kuna mu eelmine laps sündis vaakumiga ja sünnituse käigus kaotasin väga palju verd, tehti vereülekanne ja üldnarkoos, mistõttu sain lapse enda rinnale alles paljude tundide möödudes, enesetunne oli kohutav, hinges valitses pettumus ja segadus, siis seekord oli kõik kuidagi nii teistmoodi - kogu see loomuliku sünnituse kogemus iseenesest ja uhke teadmine, et ma tõesti sain sellega ise hakkama! :) Tuhud olid kuidagi meeldivalt üle hingatavad (vähemasti mingil perioodil :)) ja püüdsin teadlikult neisse suhtuda kui tuhudesse, mitte kui valusse."


Mari
"Eelmisel neljapäeval kappasin joogatundi kohale kui väle hirv, ootamata midagi muud peale tavapäraselt mõnusa tunni. Numbrid näitasid siis 39+1.

Kõik tundus väga zen kuni täisküki-harjutuseni; korraga tundsin (vabandust väga), et mingi sahmakas nagu tuli püksi:) Okei, mõtlesin, ehk lihtsalt suurenenud voolus või siis andis see selgelt märku, et vaagnapõhjalihased vajaksid eraldi trenni. Väike sabin oli aga sees, kuid kuna nälg ähvardas silmanägemise ära võtta, siis läksime elukaaslasega hoopis sööma. Kell 19 veel krõbistasime rõõmsalt suppi ja pirukaid vanalinnas ja seejärel jalutasime koju Kassisabasse. Tee peal tundsin nagu mingit ebamäärast valu. 10 min hiljem kodus olid uued valud ja kohe 2 min intervallidega. Ise ikka eriti midagi uskuda ei tihanud, aga pakkisime igaks juhuks kotid kaasa ja rallisime Pelgulinna. Seal siis võeti vastu ja öeldi, et sünnitegevus juba poole peal; avatus oli 4 või 5 cm. Kell oli kusagil 20 ja pisut peale. Mõne tunni möödudes oli täisavatus käes ja kell 00:26 oli kätel 51 cm ja 3,8 kg beebi-ilu värske Amburipoisi näol.
Tagantjärele mõeldes läks kõik nii hoogsalt, et peale hingamise mingeid erilisi nippe ei osanudki kasutada. Valuvaigistiteta sain hakkama ja üldjoontes oli positiivne sünnituskogemus (kuigi pressid kestsid pea 2h ja võtsid korralikult läbi, samas polnud valusad). Nii et ma ei tea, kas täiskükk tegi mingi võlutriki, aga väike legend on sellest minu jaoks sündinud."


Mari
"18. veebruaril 2015 jõudis kätte see päev, mil oma teise tibu ilmale tõin! Kogu värk toimus nii tormakalt, et ma ei jõudnud elutoa diivanilt lahkudagi, kui laps juba mu rinnal lebas :) Kui näha oli, et me ei jõua enam ei ajaliselt ega füüsiliselt haiglasse sõita, oli joogatundides endale sisendatud vägevuse tunne kindlasti see asi, mis mind asjade käigust ära kohkuda ei lasknud, lisaks muidugi tõhus hingamine tuhude ajal. Mu sugulane on ämmaemand, kusjuures see tõsiasi meenus 10 min enne seda, kui mees lapse vastu võttis. Sugulane jõudis hetk enne kiirabi, et platsenta välja aidata - see kõik toimus tõeliselt kiiresti, täiesti filmistsenaariumi vääriliselt :D"


K
"Siit tuleb üks hästi pikalt venima jäänud tänu. Osalesin Sinu joogas lapseootel emadele juba 2013. aastal. See oli nii mõnus kogemus, mis aitas nii joogat kui ka iseend avastada, nautida liikumise mõnu ning valmistada ette lapse sünniks. Seda viimast toetas jooga oluliselt - joogas kogetut appi võttes oli täiesti võimalik probleemideta 4,7 kilone laps ilmale tuua.
Mõned kombinatsioonid sellest ajast on jäänud minu igapäevasesse rütmi väikeste pausidega tänaseni (ja nii meenus mulle aeg ajalt neid harjutusi tehes, et pole Sind veel tänanud). Aitäh!"


Getter
"Minu tütreke sündis 4. oktoobril ja tahtsin teid tänada joogatundide eest. Harjutused ja hingamine olid abiks ka sünnitusel. Eriti tugevasti tegin kõhuhingamist tuhude ajal ja see tõesti aitas lõõgastuda. Presside ajal pidin lihtsalt tugevasti välja hingama. Mu sünnitus läks väga hästi ning mul polnud ühtegi rebendit. Suur aitäh veelkord."

Loe veel sünnituslugusid joogatunnis käinutelt...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Juhendaja Aale-Triinu Sonn endast

"Olen juhendanud lapseootel emade joogatunde alates 2006. aastast ja aidanud tänaseks juba ligi 1000 naisel valmistuda sünnituseks.
Leian, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :)
Minu tundide harjutused on iseenesest täiesti lihtsad – igaüks suudab neid teha! Samas võin ma öelda omaenda kogemusest, et need on nii tõhusad, et parandavad kogu elu kvaliteeti ja aitavad Sul endaga tõeliselt heaks sõbraks saada. Usun, et need teadmised ja kogemused jäävad loomulikuna Sind saatma läbi kogu elu.”"


Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Juunist 2018 olen ka diplomeeritud doula ehk pere- ja sünnitoetaja ning samuti sertifitseeritud imetamisnõustaja (UNICEF)."

Osalenud naiste tagasiside peale sünnitust: www.studio108.ee/rasedatejooga-tagasiside

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Enlil Sonn 2016


Läbitud koolitused lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 2020 Veebruar
Spinning Babies® 2-päevane õppeprogramm (Koolitaja: Jennifer Walker. Spinning Babies® ämmaemandad ja füsioterapeudid on välja töötanud loomulikke sünde toetavad erinevad füsioloogilised tehnikad ja võimalikud leevendused ning lahendused, et vähendada mittevajalikke sekkumiste ning keisrilõigete arvu maailmas. Spinning Babies® pakub efektiivseid füsioteraapilisi lahendusi ka sünnituse seiskumise puhuks - Spinning Babies® Three Levels Solutions℠).
* 2019 märts Sünnitusjärgse terapeutilise kookonhoolitsuse väljaõpe (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2018 oktoober
Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, vastavalt sellele füsioloogilise hingamise ja esmase sobiva taastava harjutustiku kasutusele võtmine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt). Koolitaja: Yola Garbers (Saksamaa).
* 2018 september
Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimedega kodune aurusaun, taastav sünnitusjärgne ayurveda vürtsijook, Benkung toestuse sidumine (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja 450-tunnine väljaõpe (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik).
* 2017-2018. UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus 40 tundi (SIET'i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
* 2017 veebruar - aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus. (Koolitaja: pedagoog lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must).
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. (Koolitajad: Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar. (Koolitaja Dana Biechonski: SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust. 

 

 

LUGEMIST ja LINGID

 

* RAVIMTAIMEDE ABI, KASULIKUD MINERAALID TOIDUS jne
http://www.looduspere.ee/blogi/rasedus-ravimtaimed-ja-toit

 

* TOITUMISE TEEMAL koostatud infomaterjal nii raseduse
kui imetamise ajaks (et hoida ära nii pärmiseene levikut
emme organismis kui ka beebi kõhugaaside probleemi),
on allalaetav siin.

* Toiduainete omavahelise sobivuse fail siin.

* SÜNNITUS - kas see on üldse valus? Loe sünnitusvalude
leevendamisest siit: www.okobeebi.ee/


PEALE SÜNNITUST
* Imetamise nõustamise koduvisiidid:
http://www.siet.ee

* Beebidel on esimesed ca 6 kuud oma keel:
https://www.youtube.com/watch?v=PgkZf6jVdVg&list=PLkERFBfm7dqwDJlVHVB7p9MvRfDSy6bQk
Alguses on paar minutit sellest naisest, kel on absoluutne
kuulmine ja kuidas ta avastas beebi keele. Konkreetsed beebikeelsed sõnad algavad 4:30.

* BEEBIVARUSTUS Tallinnas, Kasutatud, aga reeglina väga heas korras, nagu uus: http://www.naguuus.ee