Studio108


Joogatunnid lapseootel emadele Tallinnas

Armas beebiootaja!
MÄRTSIS ja APRILLIS saad osaleda sünnituseks ettevalmistavates joogatundides interneti teel!
Saad tundidest osa oma kodus või just seal, kus parasjagu viibid! :)
Sul on vaja vaid arvutit / nutitelefoni, head internetiühendust, kõlarit või juhtmevabasid kõrvaklappe ning joogamatti! :)

Oled südamest teretulnud!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIVE osaluse aeg: neljapäeviti kl 17:00-18:00 ja tunniga liitujatele muidugi järelevaatamise võimalusega!
Oma osalussoovist anna palun teada e-kirjaga otse juhendajale: anjani1008@gmail.com (Aale-Triinu Sonn)

Tunni tasu: 12€ on vajalik tasuda enne tundi ettemaksuna üks päev varem A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "Lapseootel jooga" ja soovitud joogatunni kuupäev.
Samuti on pilet endiselt olemas ka SportID keskkonnas, otsingusse pannes Studio108. Ostes pileti SportID kaudu, palun anna sellest ka otse juhendajale teada kirja teel.
Kellel on tasutud ette mitme korra piletina, siis sellega olete juba katnud oma osaluse! Kuid palun andke soovist neti teel edasi osaleda teada otse minule, siis saadan vastu vajaliku osaluse lingi.

Tundide jaoks kasutan programmi Zoom.us. Programmi Sina endale arvutisse eraldi laadima ei pea, see avaneb automaatselt minu saadetud lingist, mille saad peale tunni eest tasumist ja oma oma liitusmissoovi edastamist. Tund ka salvestatakse ja seda saab hiljem ka järele vaadata YouTube'is, mille kohta saad ka eraldi lingi veidi hiljem.

Varu valmis endale:
joogamatt, pleed, istepadi ja küünal, mida süüdata enne tunni algust, et oleks selgelt tähistatud joogaliku teadlikkuse aeg-ruumi algus ja et oleks ka lihtsam fokusseeruda teemasse. Kasu võib olla ka märkmikust-pliiatsist ja soovi korral veeklaasist. Pane selga mugavad riided. :)

Kui miskit jäi segaseks, siis palun kirjuta ja küsi! :)

Lapseootel emade joogatunde viib läbi Studio108 juhendaja:
Aale-Triinu Sonn (lapseootel jooga ja ema&beebi jooga juhendaja, doula ehk pere- ja sünnitoetaja, imetamisnõustaja, kriya hatha jooga juhendaja).
Lisaks grupitundidele viib Aale-Triinu läbi ka eratunde ja ka doula-konsultatsioone ja sünnituseks ettevalmistavaid individuaal-sessioone (loe lähemalt: www.studio108.ee/doula)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Piret Pakler, Lapseootel emade jooga Annapurna Joogastuudios 2016
Vaata rohkem pilte siin:
www.studio108.ee/lapseootel-joogatunnid

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tundide sisust

Lapse ootamise kuud on elus väga eriline ja imeline aeg. Nagu iseenesest on tekkinud Sinu ellu ikka rohkem ja rohkem hetki, mil pilgu endasse heidad ja oma sisemaailmaga sügavama ja tasakaalukama kontakti leiad. Tekib ka parem äratundmine, mida su keha vajab, et olla terve ja mida vajab su hing, et olla õnnelik. Kindlasti tekib palju uusi küsimusi ja soov teada rohkem, et tunda end paremini ema rollis. Kõigiks kolmeks trimestriks annavad sulle rohkelt nii häid teadmisi, tasakaalukat treeningut kui ka meeldivat lõõgastust ka just lapseootel emadele mõeldud joogatunnid.

Mida teeme lapseootel emade joogatunnis? 

 • Tunni alguses võtame ca 10-15 minutit aega erinevateks asjakohasteks teemadeks, mil saad ka esitada enda jaoks olulisi küsimusi ja/või soove;
 • Igal tunnil teeme soojenduseks masserivaid ja rahulikke, füsioteraapilise suunaga harjutusi, mis vabastavad kogunenud pingeid nii selja kui ka ristluu piirkonnast ja kogu ülejäänud kehast;
 • Praktiseerime liikumisi ja asendeid, mis toetavad vaagnapiirkonna avardumisprotsessi ja sobivad kasutada ka sünnituse käigus;
 • Teeme tähtsamaid liigeseid korrashoidvad ning verevarustust ja ainevahetust parandavad harjutused jalgadele ja kätele;
 • Tähtis osa tunnist on tasakaalus hingamisel ja ka oskusel pingeid lihtsalt kehast „välja hingata“. Õpime ka sünnitusel vajalikke hingamisvõtteid;
 • Eraldi õpime, kuidas teadlikult lõdvestada lihaseid, eriti aga just vaagnapõhja lihaseid – võib väga kasulikuks osutuda nii sünnitusel kui ka hiljem taastusmisperioodil;
 • Teeme kuutervituse joogaseeriat, mis on loodud just naistele praktiseerimiseks, samuti erinevaid rahulikke päikesetervitusi;
 • Lõõgastavad, samas ka tugevdavad joogaharjutused koos õige hingamisega on Sulle heaks toeks kogu 9 kuu jooksul ning tundide käigus tekkinud sügavam kontakt oma kehaga on asendamatuks ettevalmistuseks sünnitusele;
 • Lisaks kuuled igal tunnil ka pisut nõu ja praktilisi soovitusi õppinud doulalt (pere- ja sünnitoetajalt).

   

NB! Avatud on ka meie teemakohane infolehekülg FaceBookis "Lapseootel ja lapsega emadele. Jooga- ja doulainfo": www.facebook.com/teadlik.ema
Sellelt lehel leiad harjutuste pilte ja kirjeldusi, jooksvat infot tundide ja erinevate sündmuste kohta, infot emadele tervisliku elustiili vallas, pisut ka pereteemalist meelelahutust, jne.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grupitunnid
jäävad füüsiliselt ära terve märtsi ja aprillikuu!
Eratunnid toimuvad kokkuleppel.

Teisipäeviti kl 18:30-19:30
Koht:
Pelgulinna sünnitusmaja Perekeskus, Sõle 23, sissepääs maja tagant.
Registreerimine:
666 5588 või www.synnitusmaja.ee/osakonnad/perekeskus
Kaasa:
mugav rõivastus (matid on mõlemas kohas olemas)
Hind Pelgulinna Perekeskuses:
üksiku tunni tasu 9.50 €; 4xkaart 34€; 8xkaart 64€.

Neljapäeviti kl 17:00-18:00
Koht:
Kadriorus, Weizenbergi tn 20/1 (3. korruse saalis)
Registreerimine:
anjani1008@gmail.com või mob 5270569
Kaasa:
mugav rõivastus (matid on mõlemas kohas olemas)
Hind Kadriorus:
üksiku tunni tasu 12 €; kalendrikuu 1x nädalas 45€;
Tasuda saab kohapeal sularahas või tehes ülekande -
A-T Disain OÜ, a/a EE791700017000970107. Selgitus "lapseootel jooga" ja tasutava tunni aeg. Samuti on pilet olemas SportID keskkonnas, otsingusse pannes Studio108.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kohaletuleku info Kadrioru joogatundi -

Otse Kadrioru trammi lõpp-peatuses, Weizenberigi
ja Poska tn nurgal, asub läbi ümara kangialuse
hoovi sisenedes suur hele roosakat tooni 3-korruseline
kivimaja, mille peauksest pääseb Gaia kooli siseepääsu
ette. Meie joogaruum sel aastal on kooli uus ja kaunis
saal, mis asub 3. korrusel. Võid trepist otse,
välisriietega kolmandale korrusele tulla. 

Joogamatid ja -pleedid on aulas olemas, kaasa võtta
vaid mugavad liikumist võimaldavad joogariided.
Riietuda saab saali kõrval toas.

Tasuta parkimine!

2,5h parkimist tasuta ca 200m kaugusel asuvas Kadrioru Staadioni ja tenniseväljakute vahelises suures parklas (Roheline aas tn lõpus). Samuti KUMU parkla on täiesti tasuta. Weizenbergi tänaval parkimine on aga kesklinna tariifi järgi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 


Osalejate tagasiside Aale-Triinu tundidest läbi aastate:

(Kirjuta julgesti oma kogemusest, kuidas Sinu armas beebi ilmale tuli: anjani1008@gmail.com)

K:
juuni 2019
"Esmasünnitajana võin öelda, et minu sünnitus oli imeline! Seda eelkõige tänu suurele usaldusele enda, sündiva beebi, sünnitoetaja (Aale-Triinu), oma mehe ja looduse loomulikkuse vastu. Mind hämmastas ja siiani hämmastab see, et kus kohast ma olin võimaline seda jõudu ammutama, sest sünnitusprotsess ise oli päris pikk ja väsitav. Aga kuskilt see jõud tuleb ja pärast hiljem ei ole väsimusest märkigi - selline eufooria ja rahulolu tunne korraga. Mind rõõmustas, et tänu enda vaimsele häälestusele, õigele hingamisele ja super toetusele ei pidanud minu sünnituse ajal kordagi sünnitusmaja personal meditsiiniliselt sekkuma. Super kogemus, mida võiks tulevikus veel kogeda ;) "

Evelin
märts 2019
"Hästi tore rasedate jooga oli 25.märtsil. Ja laps sündiski järgmise päeva hommikul. Teie julgustus andis palju kaasa. Nüüd ootan põnevusega seda sünnitusjärgset tundi."

Kär
t
14.02.19

"VÄGA tore trenn! Olen kaks korda käinud ja juba fänn. Aale-Triinuga tuleb lõõgastumine kuidagi eriti hästi välja ja igas tunnis saab praktilist, abistavat infot. Soovitan kõigile, kes tahavad lapseootust veel rohkem nautida!"

Helen
8.01.19

"Aale-Triinu on teadlik ja professionaalne doula. Sain temalt palju kasulikku infot ja tema visiit koju doulana aitas mul tohutult tulla taas tasakaalu ja taastuda nii füüsilisel kui energeetilisel tasandil. Aale-Triinu teab, mida teeb ja teeb seda südamega. Rasedana käisin tema juures joogas ja sellest oli Tohutult kasu sünnitamisel. Esmalt see aitas hormonaalsel tasandil emotsioonidega toime tulla raseduse ajal ja sünnitamisel olla lõdvestunud ja õigesti hingata. Pärast koos beebiga ema-lapse joogatunnis sain taaskord palju häid tarkusi lapse arengu kohta ja ka üldiselt olid tunnid väga väga mõnusad! Olen nii tänulik kõige eest ja tänu Aale-Triinule on kogu see teekond olnud tõeliselt imeline!"

Anni
2015
"Joogatunnid olid mulle mõnusaks abiks nii raseduse lõpus kui ka sünnitusel. Aitäh nende tundide eest! Sünnitus oli ekstra-kiire (alla 2 tunni) ja samal ajal väga imeline kogemus. Kuna mu eelmine laps sündis vaakumiga ja sünnituse käigus kaotasin väga palju verd, tehti vereülekanne ja üldnarkoos, mistõttu sain lapse enda rinnale alles paljude tundide möödudes, enesetunne oli kohutav, hinges valitses pettumus ja segadus, siis seekord oli kõik kuidagi nii teistmoodi - kogu see loomuliku sünnituse kogemus iseenesest ja uhke teadmine, et ma tõesti sain sellega ise hakkama! :) Tuhud olid kuidagi meeldivalt üle hingatavad (vähemasti mingil perioodil :)) ja püüdsin teadlikult neisse suhtuda kui tuhudesse, mitte kui valusse."


Mari
"Eelmisel neljapäeval kappasin joogatundi kohale kui väle hirv, ootamata midagi muud peale tavapäraselt mõnusa tunni. Numbrid näitasid siis 39+1.

Kõik tundus väga zen kuni täisküki-harjutuseni; korraga tundsin (vabandust väga), et mingi sahmakas nagu tuli püksi:) Okei, mõtlesin, ehk lihtsalt suurenenud voolus või siis andis see selgelt märku, et vaagnapõhjalihased vajaksid eraldi trenni. Väike sabin oli aga sees, kuid kuna nälg ähvardas silmanägemise ära võtta, siis läksime elukaaslasega hoopis sööma. Kell 19 veel krõbistasime rõõmsalt suppi ja pirukaid vanalinnas ja seejärel jalutasime koju Kassisabasse. Tee peal tundsin nagu mingit ebamäärast valu. 10 min hiljem kodus olid uued valud ja kohe 2 min intervallidega. Ise ikka eriti midagi uskuda ei tihanud, aga pakkisime igaks juhuks kotid kaasa ja rallisime Pelgulinna. Seal siis võeti vastu ja öeldi, et sünnitegevus juba poole peal; avatus oli 4 või 5 cm. Kell oli kusagil 20 ja pisut peale. Mõne tunni möödudes oli täisavatus käes ja kell 00:26 oli kätel 51 cm ja 3,8 kg beebi-ilu värske Amburipoisi näol.
Tagantjärele mõeldes läks kõik nii hoogsalt, et peale hingamise mingeid erilisi nippe ei osanudki kasutada. Valuvaigistiteta sain hakkama ja üldjoontes oli positiivne sünnituskogemus (kuigi pressid kestsid pea 2h ja võtsid korralikult läbi, samas polnud valusad). Nii et ma ei tea, kas täiskükk tegi mingi võlutriki, aga väike legend on sellest minu jaoks sündinud."


Mari
"18. veebruaril 2015 jõudis kätte see päev, mil oma teise tibu ilmale tõin! Kogu värk toimus nii tormakalt, et ma ei jõudnud elutoa diivanilt lahkudagi, kui laps juba mu rinnal lebas :) Kui näha oli, et me ei jõua enam ei ajaliselt ega füüsiliselt haiglasse sõita, oli joogatundides endale sisendatud vägevuse tunne kindlasti see asi, mis mind asjade käigust ära kohkuda ei lasknud, lisaks muidugi tõhus hingamine tuhude ajal. Mu sugulane on ämmaemand, kusjuures see tõsiasi meenus 10 min enne seda, kui mees lapse vastu võttis. Sugulane jõudis hetk enne kiirabi, et platsenta välja aidata - see kõik toimus tõeliselt kiiresti, täiesti filmistsenaariumi vääriliselt :D"


K
"Siit tuleb üks hästi pikalt venima jäänud tänu. Osalesin Sinu joogas lapseootel emadele juba 2013. aastal. See oli nii mõnus kogemus, mis aitas nii joogat kui ka iseend avastada, nautida liikumise mõnu ning valmistada ette lapse sünniks. Seda viimast toetas jooga oluliselt - joogas kogetut appi võttes oli täiesti võimalik probleemideta 4,7 kilone laps ilmale tuua.
Mõned kombinatsioonid sellest ajast on jäänud minu igapäevasesse rütmi väikeste pausidega tänaseni (ja nii meenus mulle aeg ajalt neid harjutusi tehes, et pole Sind veel tänanud). Aitäh!"


Getter
"Minu tütreke sündis 4. oktoobril ja tahtsin teid tänada joogatundide eest. Harjutused ja hingamine olid abiks ka sünnitusel. Eriti tugevasti tegin kõhuhingamist tuhude ajal ja see tõesti aitas lõõgastuda. Presside ajal pidin lihtsalt tugevasti välja hingama. Mu sünnitus läks väga hästi ning mul polnud ühtegi rebendit. Suur aitäh veelkord."

Loe veel sünnituslugusid joogatunnis käinutelt...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Juhendaja Aale-Triinu Sonn endast

"Olen juhendanud lapseootel emade joogatunde alates 2006. aastast ja aidanud tänaseks juba ligi 1000 naisel valmistuda sünnituseks.
Leian, et sünnitus on üks imeline ja erakordne jooga liik, mille peamised tehnikad on teadlik hingamine, lõdvestumine, keha tagasiside täielik "kuulamine", tänulikkuse praktika, jne. :)
Minu tundide harjutused on iseenesest täiesti lihtsad – igaüks suudab neid teha! Samas võin ma öelda omaenda kogemusest, et need on nii tõhusad, et parandavad kogu elu kvaliteeti ja aitavad Sul endaga tõeliselt heaks sõbraks saada. Usun, et need teadmised ja kogemused jäävad loomulikuna Sind saatma läbi kogu elu.”"


Peale teise lapse sündi 2014. aprillis kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles teadlikult pidevalt täiendanud end nii rasedusaegse kui naise peale sünnitust perioodi tervise teemadel. Juunist 2018 olen ka diplomeeritud doula ehk pere- ja sünnitoetaja ning samuti sertifitseeritud imetamisnõustaja (UNICEF)."

Osalenud naiste tagasiside peale sünnitust: www.studio108.ee/rasedatejooga-tagasisideFoto: Enlil Sonn 2016Läbitud koolitused lisaks Kriya Hatha Jooga õpetajate täispikale väljaõppele:

* 20120 Veebruar
Spinning Babies® 2-päevane õppeprogramm (Koolitaja: Jennifer Walker. Spinning Babies® ämmaemandad ja füsioterapeudid on välja töötanud loomulikke sünde toetavad erinevad füsioloogilised tehnikad ja võimalikud leevendused ning lahendused, et vähendada mittevajalikke sekkumiste ning keisrilõigete arvu maailmas. Spinning Babies® pakub efektiivseid füsioteraapilisi lahendusi ka sünnituse seiskumise puhuks - Spinning Babies® Three Levels Solutions℠).
* 2019 märts Sünnitusjärgse terapeutilise kookonhoolitsuse väljaõpe (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2018 oktoober
Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, vastavalt sellele füsioloogilise hingamise ja esmase sobiva taastava harjutustiku kasutusele võtmine, diastaasi sulgemise manuaalteraapia (välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt). Koolitaja: Yola Garbers (Saksamaa).
* 2018 september
Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimedega kodune aurusaun, taastav sünnitusjärgne ayurveda vürtsijook, Benkung toestuse sidumine (koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 september - 2018 juuni. Doula ehk pere- ja sünnitoetaja 450-tunnine väljaõpe (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik).
* 2017-2018. UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus 40 tundi (SIET'i ametlik õppeprogramm. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
* 2017 veebruar - aprill. 32-tunnine sertifitseeritud lastemassaaži algkursus. (Koolitaja: pedagoog lasteterapeut/füsioterapeudi assistent Marika Must).
* 2017 veebruar. "Õidepuhkemine", 6-nädalane vaagnapõhjalihaste tervise e-kursus. (Koolitajad: Katri Ristal ja Kaija Margumets (www.minaolenginaine.ee).
* 2016 juuni. Lastejooga lühiseminar. (Koolitaja Dana Biechonski: SACH Internatsional Transpersonaalse hüpnoteraapia ja psühhoteraapia kool; European Institute Of Body Oriented Healing Arts).
* 2016 juuli-august. Ämmaemanduskeskuse perekooli tunnid (kokku 12h, koolitajad: ämmaemand Ingrid Kaoküla ja rasedate võimlemisõpetaja Iren Laidma, www.ammaemanduskeskus.ee);
* 2015-2016 nov-jaan. Ema ja beebi jooga koolitus 1. ja 2. osa, koolitaja Natalie Sanna (Bliss Yoga Stuudio). Õppe teemad: Keha ja meeleseisundite muutused, emotsionaalne tugi sünnitusjärgses perioodis. Sünnitusjärgsed taastumisetapid. Arendusjooga beebile: harjutused/mängime/laulame. Beebimassaaž, “sonic” helimassaaž.
* 2006 Ülle Lemberi rasedate jooga näidistunnid (www.paikesetants.ee);
* 2005 kriya hatha jooga õpetajate väljaõppe osana rasedusele kohandatud kriya hatha jooga 18 põhiharjutust. 

 

 

Pihatoetajad peale sünnitust

* Eesti ettevõte Checca, (mis on kahjuks tänaseks oma tootmise lõpetanud ja osta saab viimaseid tooteid), jõudis luua eriliselt hea disainiga pihatoetajaid ehk pihasoojendajaid raseduse ajaks ja  sünnituse järel. "Mama" mudel (vt pilti all paremal) on kõhu kasvu arvestav ning teine, klassikaline mudel, on sobiv ka kuid ja aastaid peale sünnitust ning igale aktiivsele ja sportlikule läbi kogu elu (vt pilti üleval ja all paremal).
Tegu on hingava ja mugava trikotaažist (puuvill vähese elastaaniga) riidetükiga, mis katab kenasti ja toetavalt kinni kogu kõhuala ja ulatub ka üle püksivärvli alla puusadele. Seetõttu saab raseduse ajal kanda ka tavalisi pükse-retuuse ja pluus ei pea olema ekstra pikk. Pihasoojendaja töötab ühtlasi ka
nagu mugavam ja kergem variant bandaažist ja loob hoitud tunde kogu raseduse ajaks ja sünnitusjärgsetel esimestel kuudel. Eriti mugav kasutada joogatunnis või muu sportlikuma tegevuse
ajal. NB! Piltidele klikates avanevad suuremalt!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LUGEMIST ja LINGID

 

* RAVIMTAIMEDE ABI, KASULIKUD MINERAALID TOIDUS jne
http://www.looduspere.ee/blogi/rasedus-ravimtaimed-ja-toit

 

* TOITUMISE TEEMAL koostatud infomaterjal nii raseduse
kui imetamise ajaks (et hoida ära nii pärmiseene levikut
emme organismis kui ka beebi kõhugaaside probleemi),
on allalaetav siin.

* Toiduainete omavahelise sobivuse fail siin.

* SÜNNITUS - kas see on üldse valus? Loe sünnitusvalude
leevendamisest siit: www.okobeebi.ee/


PEALE SÜNNITUST
* Imetamise nõustamise koduvisiidid:
http://www.siet.ee

* Beebidel on esimesed ca 6 kuud oma keel:
https://www.youtube.com/watch?v=PgkZf6jVdVg&list=PLkERFBfm7dqwDJlVHVB7p9MvRfDSy6bQk
Alguses on paar minutit sellest naisest, kel on absoluutne
kuulmine ja kuidas ta avastas beebi keele. Konkreetsed beebikeelsed sõnad algavad 4:30.

* BEEBIVARUSTUS Tallinnas, Kasutatud, aga reeglina väga heas korras, nagu uus: http://www.naguuus.ee