Studio108


Studio108 – mis see on?


'Studio108' on brand ja virtuaalne stuudio, mille alt tegutsevad kriya hatha jooga juhendajad, kes on Eesti kriya jooga keskuse, Lilleoru Keskuse, liikmed ja koolitatud kriya hatha jooga tunde andma rahvusvahelise kriya jooga keskuse (Kanada) poolt.
Alates 2016. aastast oleme avardunud üle Eesti joogasündmusi kajastavaks veebiportaaliks ja seega võib meid nimetada ka virtuaalstuudioks!


Mida tähendab number 108?

Number 108 on väga iidne ja sümboolne. Numbrikombinatsioon 1 ja 8 ilmeb pühades tekstides mitmel kujul: 18 mahasiddhat (täiuslikkuseni jõudnud joogameistrit), 108 helmest málas (india palvehelmestes), 1008 jumala nime, jne.

Iidsetel aegadel on joogid on sügaval meditatsioonis saanud teadmise, et maa kaugus meie päikesesüsteemi keskpunktist - Päikesest – on täpselt 108 Päikese läbimõõtuy
Ükshaaval võib neid numbreid tõlgendada mitmeti. Näiteks: 1 – Too Üks, kes on kõige algus ja ots, üks kõiksus, üks teadvus. 0 – sümboliseerib teadvuse olemust, mida on raske või pea võimatu kirjeldada, ometi on see kõigele eksisteerivale ruumiks ja taustaks, sisaldub kõiges ja on samas kõigest eraldi. 8 – lõpmatus (külililükatud 8 on ju lõpmatuse märk) ehk kogu see kirev maailm, mis meid ümbritseb.
Kriya joogas peetakse au sees tõsiasja, mida mahasiddhad on väljendanud järgmiselt: on vaid 1 subjekt ja lõpmatu arv objekte.

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Madis Palm. Stuudio108 asutajad Nandi, Annika ja Aale-Triinu.
 

Studio108 sünd ja esimesed eluaastad

2009. aasta maikuus sattusid kriya hatha jooga juhendajad Aale-Triinu Sonn, Annika Nõmberg ning Saksamaalt pärit krija jooga acharya Nandi Devar Lilleoru Koolituskeskuse verandal vestlushoogu. Selgus, et kõigil neil on sama tulevikunägemus – luua stuudio, mille juured oleksid kriya joogas - iidses õpetuses teadlikust ja täiuslikust elust. Nii sündiski koostöö-idee, millega liitus teisigi Lilleoru kriya hatha jooga juhendajaid ja 12. septembril 2009 avas stuudio ka oma füüsilised uksed tollastes ruumides Narva mnt 9A katusekorrusel. 

 

 

 

 


 

 

 

Foto: Madis Palm. Stuudiopere oma esimestes ruumides Narva mnt katusekorrusel.

Studio108 on saanud võimalikuks lihtsast armastusest tehtava vastu, oma jõududega ja isiklikest säästudest. Kogu stuudio administratiivtöö tehakse tänini vabatahtliku töö korras tegijate muu elu ja toimetuste kõrvalt.
Algusest peale polnud Studio108 aga loodud vaid füüsilise kohana, taotlus on olnud luua avaram bränd ja MTÜ, mis toetavad mitmekülgselt kriya jooga ja teadlikkuse praktikate läbi iga inimese elu paremaks muutmist.

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Jüri Joost. Studio108-s, Narva mnt-l, toimus 2010 aastal Ingvar Villido esimene suuremahuline Teadliku Muutuse Kunsti (tollal nimega Enesemuutmise Kunsti Kursus) 75 osalejaga Tallinnas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Andres Treial. Studio108 pere ja juhendajad oma järgmistes, Tallinna Vanalinna ruumides, Müürivahe 31-1, Vajrolimudra asanas.

 

Alates 2016. aastast alates oleme avardunud virtuaalse ruumiga stuudioks, kus leiad infot üle Eesti ja väljaspool Eestitki toimuvate joogalike, tervistavate ja teadlikkust tõstvate ettevõtmiste kohta meie juhendajatelt. Lisaks Tallinnale kohtad nt joogatunde ja muu põneva ning kasulikku ka Keilas, Kiisal, Pärnus, Endla rabas jne. Oled teretulnud liituma, kusiganes sa ka ei oleks!
Namaste